MobilSosyal Medya

Whatsapp Silinen Resimleri Geri Getirme Yöntemleri

Whatsapp uygulaması çok sayıda akıllı telefon kullanıcısı tarafından tercih ediliyor ve kullanılıyor. Bizler de uygulama ile ilgili yaşanan birtakım sıkıntılara çözüm üretmek adına harekete geçmiş durumdayız ve Whatsapp silinen resimleri nasıl geri getirebileceğinizi hep birlikte inceleyelim istiyoruz. Dilerseniz madde madde bu süreci hep birlikte inceleyelim…

  • Resimleri geri getirmek için mağazalarda yer alan resim geri getirme programını indirmeniz ve kurmanız gerekiyor. Bu program an itibarıyla popüler listesinde yerini alıyor ve bulmanız da çok zor olmayacaktır.
  • Masaüstüne simge olarak eklenen Easeus mobisaver for android kısayolunu kullanarak yazılımı aktif hale getirin ve hemen akabinde telefonlarımızı usb aracılığı ile bilgisayara bağlıyoruz.
  • Yazılım sizlere telefonun modelini sunacak ve bu modele tıkladıktan sonra start butonuna basmanız da yeterli olacaktır.
  • Yazılım telefonunuza ulaştıktan sonra bir tarama başlatılıyor ve bu tarama esnasında herhangi bir şekilde bağlantıyı kesmemenizi tavsiye ediyoruz.
  • Yazılım, işlemi tamamladıktan sonra sizlere birçok seçenek sunuyor yani karşınıza çok sayıda dosya çıkıyor ancak biz resimleri kurtarmak istediğimiz için Galeri butonuna tıklıyor ve direkt olarak galeriye erişim sağlıyoruz.
  • Resimlere ulaştıktan sonra Recovery butonuna tıklıyoruz ve resimlerin tamamını geri getirmek için onay veriyoruz. Bu işlem de birkaç dakikanızı alabilir ve daha sonra kaydetme işlemini de yaparak resimlerinizi yeniden kayıt altına alabiliyorsunuz.

Bu adımları izleyerek ve bu programı kullanarak sizler de telefonlarınızda kaybolan resimleri ya da silinen resimleri geri getirebilirsiniz. İşlem ne yazık ki her zaman olumlu sonuç vermiyor ve çok uzun zaman önce silinmiş olan resimleri getirme konusunda da çok başarılı değil! Kısa bir süre önce silinmiş resimleri ise hızlı bir şekilde yeniden telefonlarınıza taşıyor ve bu anlamda gayet kullanışlı ve fayda sağlayan bir program olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Sizler de beklentilerinize yanıt almak adına bu adımları uygulayabilir ve en azından deneyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Önemli resimlerinizi de her zaman harici bir diske kaydetmeniz gerektiğini unutmayınız çünkü geri getirmek kimi zaman sıkıntılı olabiliyor.

 

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu