Mobil

Voice Match Açılmıyor?

Google asistan özelliği ile birlikte sizler de birçok ihtiyacınıza daha hızlı ve daha sağlıklı bir şekilde yanıt alabiliyorsunuz. Peki Voice Match açılmıyor ve pasif görünüyorsa ya da doğru bir şekilde çalışmıyorsa ne yapmak gerekiyor? Gelin hep birlikte bu soruya detaylı bir şekilde yanıt arayalım ve sorunu çözmeye çalışalım.

Dil Ayarlarını Kontrol Edin

Telefonlarınızın dil ayarları ile ilgili bir sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Farklı dil seçeneklerini kullanarak deneyimleyebilirsiniz ve sorun devam ediyorsa bir alt başlıkta yer alan çözüm önerisine geçiş yapmanız gerekecektir. Dil sorunu en büyük problemlerden biri ve genellikle Google asistan, algılama konusunda sıkıntı yaşadığı için sağlıklı bir şekilde hizmet veremiyor.

Dil paketinin güncellemesini de yapmanız gerekiyor ve bunu da kontrol etmenizi rica edeceğiz. Eğer güncelleme yapmadıysanız ne yazık ki sağlıklı hizmet alamayacaksınız.

voice-match-acilmiyor

Mikrofon Kontrolü

Cihazınızda donanımsal bir sorun olabilir mi? Özellikle mikrofon konusunda yaşanan hatalar nedeniyle asistan devreye girmiyor ve daha da kötüsü herhangi bir şekilde hizmet alamıyorsunuz. Mikrofonun çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için sesli mesaj gönderebilirsiniz ve bu sayede daha sağlıklı bir kontrol çalışması yapmış olacaksınız. Ses cızırtılı ya da bulanık bir şekilde gidiyorsa ne yazık ki donanımsal soruna bağlı olarak hata alıyorsunuz demektir.

S Voice ve Bixby’yi Devre Dışı Bırakmak

Samsung marka telefon sahibi iseniz eğer bu uygulamaları kapatmanızı rica ediyoruz. Gariptir ama Google asistan bu uygulamalar açık olduğunda uyum sorunu yaşıyor ve sağlıklı bir şekilde hizmet alamıyorsunuz. Bu uygulamaları kapattığınız takdirde muhtemelen sorun da çözümlenmiş olacaktır.

Birçok forum sitesinde aynı konudan bahsediliyor ve insanların şikayetçi olduklarını da yine net bir şekilde görebiliyoruz. Bu iki uygulama, google asistanın çalışmasını engelliyor olabilir çünkü birçok farklı sorunda doğrudan bu konuyu ele almışlar ve yine birçok kullanıcı da bu durumdan şikayetçi görünüyor.

Voice Match açılmıyor konusunda yapabilecekleriniz şimdilik bu karda ve muhtemelen herhangi bir adım sonucunda olumlu netice elde edeceksiniz. Devam eden sorunlarda cihazınızı resetleyebilirsiniz ya da ön bellek temizliği ile birlikte sorunu giderebiliyorsunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu