Mobil

Uygulama Kilitleme Nasıl Yapılır?

Kilit ekranına ve şifre korumasına rağmen telefonlarınızın yeteri kadar güvenli olmadığını düşünüyorsanız ya da cihaz içerisinde gizli dosyalara sahip iseniz eğer sizler de uygulama kilitleme programlarından yardım alabilirsiniz. Tamamen ücretsiz hizmet veren bu programlar sayesinde sizler de var olan dosyaları dilediğiniz an kilitleyebiliyor ve yine dilediğiniz an erişim sağlayabiliyorsunuz.

Akıllı cihazlarınızda barındırdığınız gizli dosyalarınızı daha güçlü bir koruma programı ile birlikte saklayabilir ve kontrolü elinizde bulundurabilirsiniz. Cihazlarınız ne yazık ki bu konuda destek sunmuyor ve program yardımı almak durumunda kalıyorsunuz.

Dilerseniz en güvenilir ve yine en çok tercih edilen kilitleme programlarına da hep birlikte göz atalım.

Uygulama Kilitleme: Vault

En popüler dosya kilitleme uygulamalarından bir tanesi olan Vault, tamamen ücretsiz olarak hizmet veriyor. Uygulama içerisinde de sizlerden herhangi bir şekilde ücret talep edilmiyor ancak Türkçe dil desteği olmadığını da belirtmek isteriz. Bu harika uygulama ile birlikte klasörleri olduğu gibi rehberinizi, mesajlarınızı ve vidyolarınızı da kilitleme şansına sahipsiniz.

Kilitleme işlemini tek tek yapabileceğiniz gibi cihaz içerisindeki tüm dosyalar için tek bir tık ile de yerine getirebiliyorsunuz. An itibarıyla en çok tercih edilen programlardan bir tanesidir ve işlevsel olmasının yanı sıra kullanışlı olması da bu uygulamayı daha tercih edilir hale getiriyor.

blank

Kullanıcı yorumlarını incelerseniz eğer binlerce insanın bu uygulamaya tam puan verdiğini göreceksiniz ve dilerseniz mağazada yer alan yorumlara da detaylı bir şekilde göz atabilir ve fikir edinebilirsiniz. Bu uygulamanın sunduğu en önemli avantajlardan bir tanesi de gizli tarayıcı sekmesidir. Geçmişinizi saklamak ve internette çok daha rahat bir şekilde sörf yapmak isterseniz eğer sizler de bu programı tercih edebilirsiniz.

Uygulama Kilitleme: App Hider

Telefonunuzdaki tüm dosya ve uygulamalara şifre koyabilmenizi sağlayan gerçek bir kilit programı ile daha karşınızdayız. App hider, şifreleme üzerine kurulu kusursuz bir işleyişi de bizimle buluşturuyor. Cihazlarınızda gizlemek istediğiniz dosyalar varsa eğer bu program ile birlikte güçlü şifreler belirleyebiliyor ve dosyalarınızı koruma altına alabiliyorsunuz.

Şifrenizi unuttuğunuz takdirde kayıt olurken verdiğiniz mail adresine yeni şifre talep edebiliyorsunuz ve kontrolün tamamen sizlerde olduğunu da hatırlatmak gerek. Vault hoşunuza gitmemiş olabilir ya da tam manasıyla fayda sağlayamadığınızı düşünüyorsanız, alternatif olarak bu programı önerebiliriz ve kullanıcılar da bu programdan fazlasıyla memnun görünüyorlar.

Uygulama Kilitleme: Keepsafe

Yukarıda bahsi geçen programlar kıyasla çok daha farklı bir uygulama ancak işlevsel olmadığını da belirtmek isteriz. Keepsafe, fotoğraf ve vidyolarınızı depolayacak ve gizleyecek olan bir uygulamadır. Bunun dışındaki dosyaları ne yazık ki saklayamıyor ya da kilitleyemiyorsunuz. Fotoğraf ve vidyo depolama alanı olarak kullanabileceğiniz bir uygulama olduğunu hatırlatmak gerekiyor ancak fikir edinmek adına sizler de hemen şimdi download edebilir ve bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

5000’den fazla fotoğrafı saklama kabiliyetine sahip ve bu dosyaya sizden başka hiç kimse giriş yapamıyor ya da erişim sağlayamıyor. Profesyonel bir fotoğrafçı iseniz ve fotoğraflarınız sizler için önem taşıyorsa, bu program gerçekten işinize yarayacaktır. Tamamen ücretsiz olduğunu da hatırlatmak isteriz ve yine uygulama içi ödeme gibi bir durum da söz konusu değildir.

Dilediğiniz an mağazalar aracılığı ile indirebilir ve uygulamayı daha detaylı bir şekilde inceleme fırsatı elde edebilirsiniz.

Bahsi geçen programlar, editörlerimizin detaylı araştırmaları neticesinde ortaya çıkan programlardır. Bu şekilde hizmet sunan sayısız uygulama var ve mağazayı ziyaret ettiğinizde bunu sizler de daha net bir şekilde görebileceksiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu