Mobil

Turkcell Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kişiler, farklı sebeplerden dolayı numara değiştirme işlemi yapmak istemektedirler. Numara değiştirme işlemi bazen kolay olabiliyorken operatörlerin zaman zaman değişen işlemleri sebebiyle, bazı dönemlerde zorlukla karşılaşılmaktadır. Numara değiştirmek isteyen kişilerin en çok merak ettiği soru ise Turkcell numara değiştirme nasıl yapılır sorusudur. Bu sorunun birkaç cevabı bulunmaktadır. Operatörden operatöre farklı uygulamalar olduğu gibi, Turkcell içerisinde de farklı uygulamalar mevcuttur.

Turkcell Numara değiştirme işleminin yapılabilmesi için bir kaç farklı yol izlenmesi gerekmektedir. Müşteri hizmetlerini arayarak, ilgili birimlere bağlanılması gerekmektedir. İlgili birimlere ulaşıldıktan sonra, müşteri yetkilisine numara değiştirme talebinde bulunmanız gerekmektedir. Müşteri hizmetleri yetkilisi kişiye numara değiştirme ile ilgili gerekli prosedürleri anlatacaktır, prosedürler geçildikten sonra, sistemin kullanıcıya verdiği 5 tane yeni numara, kullanıcıya okunmaktadır.

Turkcell Numara Değiştirme

Turkcell Numarasını değiştirmek isteyen kişi, verilen bu numaraları beğenirse bu numaralardan bir tanesini seçerek numara değiştirme işlemi yapabilir. Bu işlem ücretli olmakla beraber, ücretini Turkcell kendi bünyesinde belirleyip zaman zaman fiyatı değiştirmektedir. Bunun yanında müşteri hizmetleri haricinde Turkcell iletişim merkezlerinize, nüfus cüzdanınızla birlikte giderek, numara değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Numara değiştirme talebinde bulunduktan sonra, kısa süre içerisinde numaranız değişecek ve bilgilendirme mesajı geldikten sonra yeni numaranızı kullanabileceksiniz. Numara değiştirme işlemi uygulamış müşteri, hiçbir şekilde farklı bir fiyat tarifesi ya da taahhüt cayma bedeli gibi bir bedel ödemeyecektir.

blank

Turkcell Numaram Kendi Kendine Değişir Mi?

Hem operatör hem de sizin aranızda imzalanan kullanıcı sözleşmesi gereği, Turkcell size danışmadan hiçbir şekilde numara değişikliği işlemi yapamamaktadır. Sizin onay vermeniz halinde Turkcell numara değiştirme işlemi yapılabilir. Bu işlem ücretli bir işlem olmasından dolayı, parasal durumlarda Turkcell müşteri hizmetlerinin kesinlikle kullanıcıdan onay alması gerekmektedir.

Turkcell Numaramı Değiştirdiğimde Faturalar Nereye Gelir?

Numarasını değiştirmeye karar veren müşteri, çeşitli yollar ile numara değiştirdikten sonra, gelen faturaların hangi numarasına geleceğini merak etmektedir. Numara değiştirmeden kullandığı güne olan geçmiş tek aylık faturanız, eski numaranıza gelmektedir. Tek aylık geçmiş faturanızı ödedikten sonra, diğer bütün faturalar yeni numaranıza gelmektedir.

Turkcell Eski Numaram Ne Olur?

Numarasını değiştirmiş kişilerin en çok merak ettiği konulardan biridir, eski numaranın ne olacağı konusu. Kişi numarasının tekrardan kullanıp kullanılmayacağını merak etmektedir. Turkcell kullanılmış numaraları, 5-6 yıl süresince bünyesinde saklamaktadır. Bu kadar yıl sonrasında, hatta daha fazla yıl sonrasında, Turkcell bu numaraları tekrardan piyasa sürmektedir. Değiştirdiğiniz eski numaranız, hemen kullanıma açılmaz, en az bir kaç yıl sonra kullanım haline gelmektedir.

Değiştirdiğim Turkcell Numarama Tekrardan Dönebilir Miyim?

Telefon sahibi kişiler, numaralarını değiştirdikten sonra, kişisel sebeplerden dolayı eski numaralarına dönmek isteyebilirler. Eskiden böyle bir imkan bulunmazken, günümüzde böyle bir imkan bulunmaktadır. Numarasını değiştiren kişi, arzu ettiği taktirde, eski numarasına dönmektedir. Eski numarasını tekrardan alabilmek için, numarayı değiştirmeniz üzerinden 30 gün geçmemiş olması lazım. Numara değiştirme işlemi 30 günden daha az olmuş işse kişiler eski numaralarına tekrardan sahip olabilirler. 30 günden daha fazla, süre geçmiş olan kişiler, bir daha eski numaralarını alamazlar.

Bir Sene İçinde Kaç Defa Turkcell Numara Değiştirilebilir?

Bu işlem operatörden operatöre, değişiklik gösterebilmektedir. Turkcell için geçerli olan uygulama, bir fatura döneminde sadece bir kez numara değişikliği yapılması yönündedir. Diğer türlü numara değiştirme işlemi ise, bir sene içerisinde en fazla üç kez numara değişikliği yapılmasına izin vermektedir. Müşteri bir sene içerisinde üçüncü kez numarasını değiştirmiş ise, dördüncü kez değiştirmek istediğinde bu işlemi gerçekleşmeyecek ve eski numarasını kullanmaya devam edecektir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu