Mobil

Telefonu Bilgisayara Yansıtma Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemine sahip cihazlarınızı kullanarak sizler de aynı görüntüyü televizyonda alabilir ve daha özel bir deneyime tanıklık edebilirsiniz. Telefonu bilgisayara yansıtma işleminden bahsedeceğiz ve bu sayede sizler de bu deneyime tanıklık etmiş olacaksınız. Kendinize devasa bir ekran yaratmak istiyorsanız eğer az sonra bahsedeceğimiz uygulamayı tercih edebilirsiniz.

Telefon ekranını bilgisayara yansıtma, Windows 10 içesinde yer alan bağlanma özelliği sayesinde her zaman kablosuz olarak bağlanabilirsiniz. Daha önce telefon ekranını televizyona yansıtmadan bahsetmiştik. Şimdi ‘telefon ekranını kablosuz olarak bilgisayara yansıtma’ nasıl yapılır hep birlikte inceleyelim.

Telefonu Bilgisayara Kablosuz Olarak Yansıtma

1. Windows Başlat simgesine tıklayın.

2. Arama kısmına “Bağlan” yazın ve ilk çıkan programa tıklayın.

3. Daha sonra telefondan “Ayarlar” kısmına gelin.

4. Telefondan “Ekran Paylaşma” veya “Paylaş ve Bağlan” seçeneklerine tıkla.

5. Bu kısımda yer alan “Ekran Yansıtma” yada “Mirecast” tıklayarak “Bağlan” butonuna tıklayın ve cihaz aramasını başlatın.

6. Arama sırasında bulduğu cihazlar arasından bilgisayarınızın ismi ile aynı olana tıklamanız yeterli olacaktır.

blank

Telefonu Bilgisayara Kablolu Olarak Yansıtma

Android telefon ekranını bilgisayara yansıtmak isteyenler için eşsiz bir program ve son dönemde adını daha sık duyar olduk. Dilerseniz nasıl kullanabileceğinizi ve ne tür avantajlar sunduğunu da yine hep birlikte inceleyelim ve soru işaretlerini ortadan kaldırmaya çalışalım.

1. Apower Mirror uygulamasını resmi site üzerinden download edebilirsiniz ve bunun için herhangi bir ücret ödemenize de gerek yoktur. Kötü niyetli yazılım olmadığının sözünü de verebiliriz ve kullanıcı yorumları da bunu destekler nitelikte.

2. Download işleminden hemen sonra android cihazınızda usb hata ayıklama seçeneğini aktif hale getirin ve devam edin. Kablo yardımı ile iki cihazı da birbirine bağlayın. Uygulama kurulumunu bu esnada yapıyorsunuz ve kabul et butonuna tıkladığınız takdirde uygulama otomatik olarak kurulacaktır.

3. Kurulum tamamlandıktan sonra bununla ilgili bir bildirim alıyorsunuz ve işleme kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Hemen başla butonuna basmanız yeterli olacaktır ve zaten bu esnada telefon ekranını da pc’de görüntülemiş olacaksınız. Artık telefonda yapacağınız herhangi bir işlemi pc ekranı üzerinden kontrol edebilecek ve daha geniş bir alan yaratmış olacaksınız. Maç izlemek isteyenler için mükemmel bir ayrıntı olduğunu söyleyebiliyoruz.

4. Cihazlarınızı kaydettiğiniz takdirde er seferinde ayrı ayrı işlem yapmanıza gerek kalmıyor ve uygulama doğrudan cihazınızı listeye alarak sizlere kolay bir süreç sunuyor.

Gördüğünüz gibi “telefon ekranını bilgisayara yansıtma” hakkında hiçbir şey bilmiyor dahi olsanız gayet kolay bir şekilde kurulumu yapabilecek ve bunun yanında erişimi mümkün hale getireceksiniz. Bu alanda hizmet veren çok sayıda uygulama var ancak ismi geçen uygulamanın daha popüler ve daha kullanışlı olduğunu hatırlatmak isteriz. Dilerseniz diğer uygulamalara da göz atabilir ve hatta download ederek bire bir incelemede bulunabilirsiniz. En kullanışlı uygulamayı bu şekilde tespit etmek daha doğru olacaktır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir Yorum

  1. Merhabalar ben telefonumu televizyona yansıtmaya çalışyorum olmuyor tel samsung j5 prime tv arcelik 4 k özelligi var yardimci olursaniz sevinirim virüs yüzünden eve tamirci çağıramiyoruz şimdiden teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu