Mobil

System UI Durduruldu Hatası [Kesin Çözüm]

Samsung marka cihaz sahiplerinin son dönemde yaşadığı sorunlardan bir tanesi de Sistem UI durduruldu hatası olarak biliniyor. Forumları karıştırdığımızda insanların bu sorundan muzdarip olduklarını görebiliyoruz ancak merak etmeyin yapılan açıklama ile birlikte bu sorunun virüs kaynaklı olmadığı dile getirildi ve endişe edilecek bir durum olmadığını da bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Son güncelleme ile birlikte bu sorun daha sık bir şekilde karşımıza çıkıyor ve Galaxy serisi sahipleri de bunu en çok yaşayan kullanıcılar arasında yer almaktadır. Sorunun birçok farklı çözümü var ve yazımızın genelinde de bu sorunun çözümü için sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Sistem UI durduruldu hatası ile birlikte cihazlar bir süreliğine donuyor ve kullanıma kapatılıyor. Önemli bir iş ile uğraşırken bu hatayı almak elbette sizleri yavaşlatacaktır ancak az sonra bahsedeceğimiz çözüm önerileri doğrultusunda cihaz sahiplerinin bu problemden kurtulacaklarını düşünüyoruz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden çözüm önerilerine göz atalım ve neler yapabileceğinize bakalım.

1. Google Uygulamasındaki Güncellemelerin Deaktif Hale Getirilmesi

Google uygulaması kaynaklı bir sorun olabileceğini düşünüyoruz ve sunacağımız çözüm önerisi de bununla bağlantılıdır. Bildiğiniz gibi her uygulama düzenli olarak kendini güncelliyor ve yenileniyor. Google de bu uygulamalardan bir tanesi ancak var olan güncellemeler ile birlikte zaman zaman hata da alabiliyoruz. Google güncellemelerini kaldırarak sizler de bu sorundan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

  • Cep telefonlarınızın ayarlar menüsüne giriş yaptıktan hemen sonra uygulamalar ve uygulama yönetici adımlarını takip etmeniz gerekiyor.
  • Google uygulaması-hafıza ve önbelleği temizle seçenekleri doğrultusunda sizler de var olan güncellemeleri kaldırabilirsiniz.
  • Son güncellemeyi kaldır seçeneği de sizleri ilgilendiren bir durum ve güncellemeyi deaktif hale getirdiğiniz takdirde bu sorundan da kısa süre içerisinde kurtulmuş olacaksınız.

blank

2. Önbelleği Temizleme

Ön belleğin dolu olması ve çerezlerin telefonlarınızı ele geçirmesi de bu hatayı almanıza sebebiyet verebiliyor. Ön belleği temizleyerek sizler de bu sorundan kurtulabilirsiniz ve izleyeceğiniz adımlar gayet basittir.

  • Telefonlarınızın ayarlar menüsü üzerinden uygulamalar-uygulama yöneticisi-sistem ara yüzü adımlarını hatasız bir şekilde takip ederek ön belleği temizle seçeneğine ulaşmanız gerekiyor.
  • Temizleme işlemini tamamladıktan sonra muhtemelen bu sorun ile bir kez daha karşı karşıya gelmeyeceksiniz. Telefonlarınızı daha temiz tutmak ve sağlıklı bir şekilde kullanmak adına zaman zaman bu adımlarını uygulamanız daha doğru olacaktır.

3. Uygulama Yardımı ile Sistem URL Durduruldu Hatası çözümü

Telefonlarınızdaki birçok farklı sorunu çözmek adına uygulamalardan da yardım alabilirsiniz. Bu konuda hizmet veren sayısız program var ve büyük bir kısmı da ücretsiz olarak karşımıza çıkıyor. Clean Master programı, sizlere tavsiye edebileceğimiz isimlerden bir tanesidir ve birçok akıllı cihaz sahibi de bu programı tercih ediyor ve öncelik veriyor.

Ön belleği temizlemenin yanı sıra telefonunuzdaki kötü yazılımlar için de sizleri uyaran özel bir programdır ve fazlasıyla işlevsel olduğunu düşünüyoruz. Herhangi bir hata durumunda sizi uyarıyor ve ne yapmanız gerektiğini söylüyor. Daha da önemlisi yine sizlerden onay alarak ilerleyen bir program ve isteğiniz dışında herhangi bir işlem yapmadığını da belirtmek gerekiyor.

Clean Master, an itibarıyla en popüler uygulamalardan biri ancak Google Play mağazasını detaylı bir şekilde incelediğinizde benzer çok sayıda uygulama olduğunu da görebileceksiniz. Dilediğiniz program ile birlikte ön belleği ve çerezleri temizleyebilir ve bununla birlikte kötü yazılımlardan da kurtulabilirsiniz. Bu sayede alacağınız hatalar da günden güne azalacak ve cihazlarınızı daha sağlıklı bir şekilde kullanma fırsatı elde edeceksiniz.

Sistem UI durduruldu hatası konusunda farklı metodları ve sorun hala devam ediyorsa, aşağıda yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu