Sinema

Steve Jobs’ ın İlk Fragmanı Yayında!

Steve Jobs’ ın İlk Fragmanı Yayında!

Çağımızda Apple gibi köklü bir firmanın kurucusu olan Steve Jobs’ ı tanımayan yoktur. Kısa sürede bu kadar işler başaran ve adından bu kadar söz ettirebilen bir firmanın kurucusu olan Steve Jobs’ ı 7 yıldan bu yana mücadele ettiği pankreas kanseri yüzünden kaybetmiştik. Tabi ki böylesine başarılı bir adamı unutmamak ve unutturmamak adına, O’ nun anısına birçok film yapılmıştır. Yine aynı şekilde Steve Jobs’ ın hayatının anlatılacağı bir başka film olan ve Steve Jobs ile aynı adı taşıyacak olan film şimdiden sinemaseverler tarafından büyük bir konusu. Ancak artık bu merakınızı birazcık da olsa giderilebilirsiniz çünkü Steve Jobs’ ın ilk fragmanı yayında!

Fragmanı ve başarılı oyuncu kadrosu ile gayet güzel bir iş çıkarılacağı şimdiden belli olan bu filmin yönetmenliğini Danny Boyle üstlenmiş. Senarist koltuğunda ise Aaron Sorkin var.

Filmin konusunda Apple’ ın en ufak başarılarının dahi incelendiği bir tanıtım filmi gibi olmaması açısından, sadece şirket için dönüm noktası sayılabilecek 3 ürünün tanıtımı üzerine yoğunlaşılmış. Oyuncu kadrosunu ise şu şekilde sıralayabiliriz. Michael Fassbender (Steve Jobs ), Seth Rogan (Steve Wozniak ), Jeff Daniels (eski CEO John Sculley ), Kate Winslet (Mac ve NeXT takımı üyelerinden Joanna Hoffman)

Filmin Amerika Birleşik Devletleri’ inde 9 Ekim’ de gösterime girmesi planlanıyor.

İsmail CAN

İletişim lisans bölümünden mezun olan yazar, Güncel teknoloji haberleri, bilim, oyun ve sosyal medyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu