Oyun

Steam Oyun İade Etme Nasıl Yapılır?

Satın aldığınız bir oyunu iade etme hakkınız var ancak bazı kurallar olduğunu da unutmamak gerekiyor. Steam oyun iade etme başlığı altında bu detayları konuşacağız ve dilerseniz vakit kaybetmeden başlayalım.

Steam Oyun İade Etme Şartları:

  • 14 gün deneme süresi içerisinde oyunu iade etme hakkınız bulunuyor. Eğer satın aldıktan sonra 14 günlük süreyi doldurmuş iseniz ne yazık ki iade hakkınız iptal ediliyor. Bu süre zarfında işlem yapmak durumundasınız ve bu detayı es geçmemek gerekiyor.
  • Satın aldığınız oyunu gün içerisinde 2 saatten fazla süre oynadıysanız eğer steam, iade kabul etmiyor. Oyunun iyi ya da kötü olduğunu anlamanız için bu süren yeterli olduğunu iddia ediyorlar ve çok fazla oynadıysanız iade almıyorlar. İlginç bir kural ve belki de art niyetli oyuncuları engellemek adına bu tür bir şart getiriyorlar.
  • Oyunu steam üzerinden satın aldığınıza emin misiniz? Eğer bir aracı kullanarak satın alma işlemi yaptıysanız ne yazık ki iadeleriniz gerçekleşmeyecektir.
  • Kurallar bu şekilde ve bu şartları yerine getirdiğiniz takdirde sizler de sorunsuz bir şekilde iade işlemi yapabilirsiniz. Şimdi gelin hep birlikte iade işlemini nasıl yapabileceğinize göz atalım ve sürecin nasıl işlediğini yine hep birlikte inceleyelim.

steam-oyun-iade-etme

Steam Oyun İade Süreci Hakkında:

  • Steam hesaplarınıza giriş yapın ve hemen ardından kütüphaneye gidin.
  • Kütüphanede, satın aldığınız oyunların tam listesi yer alıyor ve iade edeceğiniz oyunu da yine buradan seçebiliyorsunuz.
  • Oyunu seçip destek butonu ile devam edin. Ne gibi bir sorununuz var şeklinde bir soru ile karşı karşıya geleceksiniz.
  • İlgili sorunu bu ekran üzerinden seçip devam edebilirsiniz.
  • İade talebinde bulunmak istiyorum seçeneğini kullanabilirsiniz ve dilerseniz iade nedenini de ekleyebiliyorsunuz.
  • Tebrikler! Talebinizi sorunsuz bir şekilde oluşturdunuz ve artık bekleme sürecine geçiş yapacaksınız.

Bu süreçten hemen sonra steam ekibi inceleme sürecine başlıyor ve ilk başlıkta yer alan kuralları göz önünde bulundurarak hareket edeceklerdir. Eğer şartları eksiksiz bir şekilde sağlıyorsanız iade işlemi de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilecektir.

Aksi bir durum söz konusu olduğunda steam ekibi sizlere detaylı bir bilgilendirme metni gönderiyor. İadenin neden kabul edilmediği ya da hangi şartları yerine getirmediğinizi de bu şekilde öğrenebiliyorsunuz. Tabii ki itiraz etme hakkınız da var ancak bunu ispat etmek durumundasınız. Steam gerçekten profesyonel bir oluşum ve amatör bir tavır sergilemiyor. Eğer negatif bir durum yoksa zaten iadelerinizi en hızlı şekilde yapacaktır ve bu konuda sorun yaşayacağınızı da kesinlikle düşünmüyoruz. Yani iade talebinizde haklılık payınız varsa işi yokuşa sürmüyor ve doğrudan iade kabul ediyorlar.

Steam’den Paramı Ne zaman alabilirim?

İnceleme süresi ile birlikte bu sürencin toplam 1 hafta olduğunu belirtmek gerekiyor. 1 hafta içerisinde paranız iade ediliyor ve zaten bunun bilgisi de tarafınıza iletilecektir. Steam satın alma ve iade işlemlerinde size zorluk yaşatacak bir oluşum değildir. Tam aksine gayet hızlı ve güvenilir bir şekilde ilerleme kaydedebiliyorsunuz.

Bu tür büyük yapılanmalar, iade gibi durumlarda üyelerinin yanında yer almayı tercih ediyor ve memnuniyet onlar için gerçekten önemli bir detay. İade işlemleriniz varsa eğer sizler de tereddüt etmeden taleplerinizi oluşturabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz şartları göz önlünde bulundurmanız gerekiyor, aksi takdirde iadelerinizde sorun yaşayabilirsiniz. Bunun dışında farklı bir husus karşınıza çıkmıyor ve 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde ödemelerinizi alabiliyorsunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu