Oyun

Sanal Dünyada En Çok Oynanan Oyunlar

Sahip olduğumuz cep telefonu, bilgisayar ve tablet üzerinden sadece konuşma, mesajlaşma değil vakit geçirmek için birçok eğlenceli oyun seçeneklerini de yükleriz. Tüm bu seçenekler arasında kullanıcılar en çok oynanan oyunlar kategorisinde yükleme yaparak vakit geçirmeyi tercih eder.

blank

1- League Of Legends (Riot Games)

Birçok kişi tarafından sevilen oldukça güzel ve farklı bir oyun seçeneği olan League Of Legends farklı oyun mod seçeneklerine sahip olarak oynanmaktadır. Başarılı bir karşılaşma gerçekleştirmek için oyun hakkında çok şey bilmeniz gerekiyor. Savaş alanında kıyasıya rekabetin yaşandığı oyun tam bir strateji oyunu olup farklı eşyalar ve bu eşyaların gücü yer almaktadır. Haritadan istediğiniz seçeneği seçerek hemen oyuna başlayabilirsiniz.

blank

2- Minecraft (Mojang)

Cep telefonu, tablet ve bilgisayarınızı yükleyebileceğimiz ücretsiz olan bir diğer oyun seçeneği Minecraft çeşitli tasarımlar yapmanız için harika bir oyun seçeneğidir. Oyun içerisinde küplerle çeşitli tasarımlar yapabilirsiniz. Farklı tasarımlar ile kendinize yeni bir dünya yaratma şansı yakalayabilirsiniz. Oyunda yapabileceğiniz tasarımların bazılar ücretli olup satın almanız gerekebilir.

blank

3- Counter- Strike: Global Offensive (CS-GO)

Çok sevilen ve Counter Strike serisinin en çok satan serisi olan Global offensive serisi Steam da ilk 10 sıralamasına girmeyi başaran oyunlar arasında yer alıyor. Strateji ve savaş oyunu olan oyun serisi kazanmak için savaşmayı bilmeniz gerekiyor. Oyunda farklı silah seçenekleri, bıçaklar ve maket destekleri bulunuyor. Oynarken zaman nasıl geçiyor anlayamayacağınız türden farklı bir oyun seçeneği.

blank

4- Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG)

Son yıllarda bilgisayar oyunlarına giderek artan ilgi ile birlikte piyasaya çıkan Pubg birçok kişinin ilgisini çekmiş ve büyük beğeni kazanmış oyunlar arasında yer alıyor. Oyun oldukça heyecanlı bir savaş oyunu olup, oyunda en çok kişiyi öldürerek savaşı ilk sırada bitirmeniz gerekiyor. Takım olarak yada tek başınıza oynayabilirsiniz.

Oyunda uçağın içinden belirlediğiniz noktaya paraşüt yardımı ile atlayarak oyunu başlıyorsunuz. Bir oyuna yaklaşık olarak 100 kişi dahil olabilmektedir. Adadaki görevleri bitirerek oyunu en iyi seviyede bitirebilirsiniz. Adada hareket etmenize yardımcı olacak araba, motosiklet, tekne gibi araçlar ve yardım çantaları bulunuyor.

blank

5- World Of Warcraft (WOW)

Oyun severler için World of Warcraft sadece bir oyun değil alternatif dünyada bir yaşam biçimidir. Dünya üzerindeki sayısız oyun severi bir araya getiren oyun çeşitli görevlerin tamamlanması ile oynanan farklı bir stratejik oyun türüdür. Oyunda farklı karakterler oluşturarak oyuna dahil olabilirsiniz. Oyunda katılımcılar çeşitli canavarlarla mücadele ederek oyunu tamamlamak zorundadır. Oynayan diğer karakterle ve oyuncular ile iletişim kurarak oyunda ilerleme kaydedebilirsiniz.

blank

6- Fortnite

Bilgisayar, ps4 için sunulan, içerik açısından oldukça zengin olan çok eğlenceli bir oyun seçeneğidir. Oyuncuların 4 kişiye kadar takım kurarak görev yaptığı oyunun aşamalarını ücretsiz olarak tamamlayabilirsiniz. Birçok oyuncu ile karşılaşarak en iyi olmaya çalışmanız ve kazanmanız gerekiyor. Oyunda farklı silahlar kullanarak rakiplerinizi yenebilirsiniz.

blank

7- Hearthstone: Heroes Of Warcraft

Çok sevilen ve kısa sürede çok fazla ilgi gören oyun seçeneği Hearthstone kart oyunları sevenler için çok güzel bir alternatif. Stratejik bir kart oyunu ile çevrim içi rakiplerimizle oynayarak onları yenebilirsiniz. Hem İOS hem de Android platformlarında ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

blank

8- Grand Theft Auto V

Aksiyon macera tarzı oyun seçeneğini ücretsiz olarak oynama imkanı bulabilirsiniz. Savaş oyununda rakiplerinizi kullanacağınız silahlara yenebilir ve harika bir takım oluşturabilirsiniz.

Sevgili teknocard takipçileri, sizler için dünyada en çok oynanlar oyunları sizler için derledik. Siz de beğendiğiniz ve bağımlı olduğunuz oyunları bizimle paylaşabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu