Sosyal Medya

Sahte Konum Nasıl Atılır?

Konum bilgisi paylaşımı yaparak sizler de adres tarifini daha kolay ve hızlı hale getirebiliyorsunuz. Nerede olduğunuzu ve arkadaşınızın nereye gelmesi gerektiğini de yine konum paylaşımı ile birlikte mümkün kılabilirsiniz. Bugün, bu özelliğin farklı bir bölümünü sizinle paylaşacağız ve sahte konum nasıl atılır? Sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Sahte konum, bulunduğunuz konumu paylaşmak yerine çok daha farklı bir adres paylaşımına ihtiyaç duyduğunuz anlar olabilir. Bu konuda herhangi bir kısıtlama ya da sınırlama bulunmuyor. Seçim yaparak dilediğiniz adresi iletebiliyorsunuz ve gelin hep birlikte bunu nasıl yapabileceğinize göz atalım.

Iphone’da Sahte Konum Nasıl Atılır?

1. Akıllı telefonlarınız aracılığı ile gps servislerini etkinleştirerek ilk adımı atabilirsiniz. Ayarlar menüsünde yer alan privacy seçeneğine geçiş yapın ve hemen arından location services’in etkin olup olmadığını kontrol edin. Whatsapp uygulamasının, konum servislerine doğrudan erişebiliyor olması gerekiyor, aksi takdirde işlem yapamayacaksınız. Konum servisleri etkinleştirme işlemini başarılı bir şekilde yerine getirdikten hemen sonra whatsapp uygulamasını açabilirsiniz.

2. Sahte konum paylaşmak istediğiniz rehber kişisinin penceresini açarak sol üst kısımda yer alan + butonuna basın ve yeni pencere üzerinden location’u işaretleyin.

blank

3. Arama kutusunu kullanarak sizler de dilediğiniz konumu yazabilir ve ekrana geldiği takdirde paylaş butonu ile birlikte karşı tarafa gönderebilirsiniz. Karşı taraf sahte konum paylaştığınızı herhangi bir şekilde alamayacaktır ve bununla ilgili bir ibare ya da bildirim durumu da asla ve asla söz konusu değildir.

4. Iphone kullanıcısı iseniz eğer bu adımları eksiksiz takip etmeniz yeterli olacaktır ve gayet basit bir işlem olduğunu da görebiliyorsunuz.

Android Telefonlarda Sahte Konum Nasıl Atılır?

1. Iphone kullanıcıları için bahsettiğimiz adımların aynısını takip etmeniz ve uygulamanız gerekiyor. Tek fark ise konum göndermek için ataç simgesine dokunmanız gerektiğidir. Bu simgeye tıkladığınızda sizler de adres bilgisini dilediğiniz gibi girebiliyor ve yine dilediğiniz sahte konumu paylaşabiliyorsunuz.

2. Android kullanıcıları için bir diğer sahte konum paylaşma yöntemi ise üçüncü parti yazılım ve uygulamalardır. Pek de tavsiye ettiğimiz bir yöntem değil ancak adımları uygulamanıza rağmen başarılı olamıyorsanız bu uygulamalardan yardım alabilir ve paylaşımı mümkün hale getirebilirsiniz.

3. Google Play mağazasını ziyaret ettiğinizde sahte konum yazarak arama yapmanız yeterli olacaktır. Karşınıza çok sayıda sahte konum paylaşma programı çıkacaktır ve ücretsiz olduğunu da belirtmek isteriz. Kullanımı gayet kolay olan bu programlar sayesinde sizler de dilediğiniz adres bilgisini saniyeler içerisinde karşı tarafa iletebiliyorsunuz.

Bu konuda bir uyarı yapacağız ve bu tür yazılımların yüklendikleri takdirde kişiden çok sayıda bilgi isteyeceğini de hatırlatmak isteriz. Rehber ve galeriye ulaşabilen ve bunun için izin isteyen uygulamaların kullanımında çok daha dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz ve yoğun ihtiyaç duymuyorsanız kesinlikle indirmeyiniz.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi bu hizmeti sunan sayısız uygulama var ancak bilgilerinize erişerek cihazlarınıza zarar verebiliyor. Doğal yollardan paylaşım yapmayı tercih etmeniz hem sizler hem de cihazlarınız için emin olun çok daha sağlıklı ve doğru olacaktır. Android kullanıcıları ile birlikte ios kullanıcıları da benzer yolları izliyor ve başarılı sonuç elde edeceğinizin sözünü de veriyoruz. Bu sayede sizler de güzel ve etkileyici bir tatil beldesinde ya da lüks bir otelde konum paylaşımı yapabileceksiniz.

Sahte konum nasıl atılır? Sorusuna detaylı bir şekilde yanıt vermeye çalıştık. Konum paylaşma eylemini daha farklı şekillerde yerine getirmek ve olmadığınız bir yeri varmış gibi göstermek için sizler de bu yazıya göz atabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu