Oyun

Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri

Konsol oyuncuları için beklenen haber 2018 yılında geldi ve oyun piyasasını kasıp kavuran Red Dead Redemption, hali hazırda en çok tercih edilenler listesinde yer alıyor. Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri hakkında konuşacağız ve pc kullanıcıları için de tüm detayları aktarmaya çalışacağız. 2019 itibarıyla pc oyuncuları da download işlemini gerçekleştirecek fakat oyun severlerin merak ettiği bir konu var. Acaba bilgisayarım bu oyunu kaldırabilecek mi ya da sorunsuz bir şekilde oynayabilecek miyim?

Malumunuz teknoloji ve oyun dünyası her geçen gün biraz daha gelişme kaydediyor ve grafikler artık üst düzey seviyede. Eski bir bilgisayar sahibi iseniz ne yazık ki yeni dönem oyunlarını oynamakta zorlanıyorsunuz ve sürekli olarak cihazlarınızı güncellemeniz ve yenilemeniz gerekiyor. Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimlerini incelediğinizde ne demek istediğimizi çok daha iyi anlıyor olacaksınız. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu detaylara hep birlikte göz atalım ve aklınızdaki soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri

  • Windows 7 işletim sistemi ve servise pack 1 detayı karşımıza çıkıyor. İşletim sistemi ihtiyacınıza bu şekilde yanıt alabilirsiniz fakat tabi henüz başlangıç…
  • İşlemci ise interl core i5 2500 k ya da amd fc-6300 tercihi şeklinde olacaktır. Bu sayede sizler de oyun ile ilgili büyük sıkıntılar yaşamayacaksınız.
  • 8 Gb ram ihtiyacı doğuyor.
  • Nvidia Geforce GTX 770 2Gb ekran kartı ile sorunsuz bir oyun sizleri bekliyor olacaktır. Bu tür oyunlarda ekran kartının ne kadar önemli bir detay olduğunu da unutmamak gerekiyor. Daha güçlü bir ekran kartı ile birlikte herhangi bir şekilde donma ya da kasma sorunu yaşamayacağınızı da belirtmek istiyoruz. Tabi tercih edeceğiniz ekran kartının diğer donanım araçları ile de uyum içerisinde çalışması gerekiyor.
  • 150 GB boş disk alanı ihtiyacınız olacaktır.

Yukarıda bahsi geçen donanım parçaları ile birlikte sizler de sorunsuz bir oyun deneyimine tanıklık edeceksiniz. Az önce de dile getirdiğimiz gibi eğer daha güçlü bir cihaza sahipseniz tabii ki oyun deneyimi de bir tık daha yukarıya taşınacaktır. Artık pc’de oyun oynamak için yüksek rakamlar ödemeniz gerekiyor ve güçlü cihazlara ihtiyacınız var. Teknolojiye yatırılacak paralar gerçekten dudak uçuklatıyor ve bu durum oyun severleri bir hayli üzüyor.

Yeni bir oyun çıktığında artık tedirgin oluyor ve bilgisayarımız bu oyunu kaldıracak mı endişesi yaşıyoruz. Dilerseniz kendiniz bir bilgisayar toplayabilir ve gerçek bir oyun bilgisayarı yaratabilirsiniz. Bu konuda profesyonellerden yardım almanız tabii ki daha sağlıklı ve daha doğru olacaktır. Aslında sizlere sunduğumuz sistem gereksinimleri, yeni dönemde piyasaya sürülen birçok oyunu rahat bir şekilde oynamanız adına yeterli olacaktır ancak her zaman için daha fazlasına ihtiyaç duyuyor olacaksınız.

Donma Sorunu Yaşar mıyım?

Red Dead Redemption 2 oynamak için yukarıdaki gereksinimleri karşılıyor olmak yeterlidir. Bunun üzerine çıkmanıza gerek yok ve herhangi bir şekilde donma ya da kasma sorunu da yaşamayacaksınız. Önerilen olarak bu detayları sizinle paylaştık ve bilgisayarınız bunu karşılıyorsa eğer sizler de oyunu gönül rahatlığı ile oynayabilirsiniz.

En iyi oyunlar sıralamasında her daim üst sıralarda yer alan Red Dead Redemption, oyun tutkunlarının göz bebeği olmaya devam ediyor. Henüz tanışma fırsatınız olmadıysa eğer sizler de bir an önce download edebilir ve bu tecrübeyi kusursuz bir şekilde yaşamaya başlayabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu