Mobil

Powerbank Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Şarj sorununu ortadan kaldırmak ve gündelik hayatlarınızda bu soruna daha kapsamlı bir çözüm üretebilmek adına sizler de powerbank tercihinde bulunabilirsiniz. Powerbank alırken dikkat edilmesi gerekenler başlığı altında sizlere bazı tavsiyelerde bulunacağız ve bu sayede seçimlerinizi yaparken sorun yaşamamış olacaksınız. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan ilgili detaylara geçelim ve merakınızı da gidermiş olalım.

Powerbank Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

  • Mah: cep telefonlarınızın mah değerine uygun bir powerbank seçimi yapmanız önemli ve tabii ki daha uzun süre şarj etsin ve daha uzun ömürlü olsun diyorsanız eğer mah değeri yüksek bir powerbank satın almanız gerekiyor. 10.000 mah ile 4 kez tam şarj etme imkanı mümkün ve tabi bu değeri ortalama bir değer olarak veriyoruz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi çok daha yüksek mah değeri ile birlikte daha uzun süreli kullanım mümkün hale gelecektir. Cep telefonlarınız ile çok fazla ilgileniyorsanız ve elinizden düşürmüyorsanız eğer bu detay sizler için çok daha fazla önem taşıyacaktır.
  • Şarj Etme Hızı: Güç çıkışı yüksek olan powerbank modellerinin çok daha hızlı şarj etme özelliğine sahip olduğunu hatırlatmak isteriz. Seçimlerinizi yaparken bu detayı da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. 2A güç çıkışına sahip bir powerbank sayesinde cep telefonlarınızın şarjını 1 saat içerisinde tam doldurabiliyorsunuz. Hızlı şarj için bu detayı da göz önünde bulundurmak gerekiyor ve bu detay sayesinde zamanı lehinize çevirmiş oluyorsunuz.
  • Adaptör Kalitesi: Gerilim akım değerine uygun bir adaptör detayı da büyük önem taşıyor ve bu sayede cep telefonlarınızın bataryasına da herhangi bir şekilde zarar vermemiş oluyorsunuz.

Yukarıda bahis geçen detaylar ile birlikte sizler de daha doğru bir cihaz seçimi yapmış olacaksınız. Bu arada markaların ürettiği powerbank modelleri kesinlikle çok daha güvenilir. Ucuz ve kalitesiz powerbank seçimi yapmak ne yazık ki cihazlarınıza zarar verecek ve beklentilerinizin altında kalacaktır. Dilerseniz bu cihazların olumsuz yönlerine de hep birlikte göz atalım ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

blank

Powerbank Cihaza Zarar Verir mi?

  • Yüksek enerji akımı ve hızlı şarj gibi detaylar nedeniyle bataryanın günden güne zayıflamasına neden olacaktır. Böyle bir handikap var ancak bunu da göze almanız gerekiyor. Çünkü dışarıda olduğunuz anlarda ve şarj aletinizin yanınızda olmadığı zamanlarda imdada yetişiyor ve hızlı şarj özelliği ile birlikte telefonlarınızı sorunsuz bir şekilde kullanmanıza yardımcı oluyor. Çok sık kullanmak yerine acil durumlarda tercih etmeniz tabii ki daha doğru ve daha sağlıklı olacaktır.
  • Bataryaya verdiği zarar ile birlikte günden güne şarjınızın daha az gittiğini göreceksiniz. Ne yazık ki batarya zayıflıyor ve bir süre sonra bunun olumsuz yansımasını da somut olarak fark ediyorsunuz.

Tüm bu detayları göz önünde bulundurmalı ve bu doğrultuda seçimler yapmalısınız. Tam performans gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil ve en iyi cihazı da satın alsanız bir şekilde bataryalarınızın zarar gördüğünü fark ediyor olacaksınız.

Samsung ve Xiaomi marka powerbank seçimi yapabilirsiniz ve bu markalar şu an için en yüksek kalitede cihazları sunuyor ve sizleri de tatmin edeceğini düşünüyoruz. Henüz bu ürünleri incelemediyseniz sizler de en azından kullanıcı yorumlarına göz atabilir ve bir şekilde fikir sahibi olabilirsiniz. 10.000 mah’lık bir powerbank inanıyoruz ki ilk etapta yeterli olacak ve beklentilerinize de bir şekilde yanıt verecektir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu