Sosyal Medya

Netflix Dizi ve Filmleri Instagram Hikaye’de Paylaşma Nasıl Yapılır?

İzlediğiniz dizi ve filmleri daha fazla insana ulaştırmak istiyorsunuz fakat Netflix dizi ve filmler Instagram hikayede nasıl paylaşılır? Sorusuna bir türlü yanıt bulamıyorsanız, bu yazımızı detaylı bir şekilde incelemenizi tavsiye ediyoruz. Netflix hikaye paylaşımı şeklindeki aramalara da yine bu yazıda yer vermeye çalışacağız.

Bildiğiniz gibi yeni nesil dijital platformların en popüler ismi hiç şüphesiz ki Netflix ve kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı da başarmış durumda. Eğer sizler de ios işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız bu eylemi saniyeler içerisinde gerçekleştirebiliyorsunuz. Sevdiğiniz bir dizi ya da filmden herhangi bir kesit ya da ilgili içeriği paylaşmak isterseniz eğer bunun için tek bir tık yeterli olacaktır. Peki ama nasıl dediğinizi duyar gibiyiz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu eylemi nasıl yerine getirebileceğinize de hep birlikte göz atalım.

blank

Süreç Nasıl İşliyor?

Netflix dizi ve filmler instagram hikayede nasıl paylaşılır? Diye merak ediyorsanız eğer sizler de aşağıda bahsi geçen adımları takip edebilirsiniz.

  • Paylaşmak istediğiniz dizi ya da filmi Netflix uygulaması üzerinden bulun ve giriş yapın. İlgili dizi ya da filmin hemen üzerinde “Paylaş” butonu yer alıyor.
  • Paylaş butonuna tıkladıktan sonra ilgili içerik direkt olarak instagram hikayelerinize dahil ediliyor. Süreç bu kadar kolay ancak bazı eksikler var ve dilerseniz bu eksiklere de hep birlikte göz atalım.
  • Paylaştığınız içerik ile birlikte kullanıcılar direkt olarak Netflix ekranına ulaşamıyor. Bu konuda bir bağlantı durumu söz konusu değil yani herhangi bir aktarım yapılmıyor. Yalnızca içerik görüntülemesi yapabiliyorsunuz ve yönlendirmede bulunamayacaksınız. Instagram hikayelerin tüm özelliklerini bu paylaşımda kullanabilirsiniz. Yazı eklemesi yapabilir ya da smiley ile destekleyebilirsiniz. Dilerseniz soru sorabilir ve içerik ile ilgili anket de yapabilirsiniz.

Bu özellik şu an için ios kullanıcılarına sunulmuş durumda ancak yakın zamanda Android kullanıcıları için de bir güncelleme gelebilir. Netflix ve instagram arasındaki bu bağ, reklam çalışmaları niçin de büyük bir önem taşımaktadır.

Bilgilendirme yapmamız gereken bir detay daha var… Dizi ya da filmlerden kesit paylaşmak ne yazık ki size bağlı bir durum değil. İlgili film ya da dizinin herhangi bir sahnesini paylaşabilir miyim şeklinde de çok fazla soru var ancak bunu yapmanız ne yazık ki mümkün değil. Dağıtımı korsana dönüştürmemek adına bu tür bir önlem alınmış durumda ve yapımcı hangi içeriği sunmuş ise ve Netflix bu konuda hangi içeriğe izin veriyorsa onu paylaşabiliyorsunuz. Bu da genellikle kısa bir sahne ya da dizi ve filme ait olan afiş ve poster olarak karşınıza çıkıyor. Tavsiyelerinizi şimdilik bu şekilde yapabiliyorsunuz.

Süleyman KAAN

Bilişim Teknolojileri lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar uzmanı olup, güncel gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu