Mobil Hakkında

Mobil Hakkında;

mobil

Mobil günümüzde neredeyse toplumdaki herkesin yanından ayırmadığı ve daha da ileriye gidecek olursak uyurken bile yanlarına aldıkları smart phone yani akıllı telefon ve tablet gibi cihazlara verilen isimdir. Çevremize baktığımızda insanların bir çoğunun elinden bu akıllı telefonlar düşmez. Android uygulamalar sayesinde bir çok özellik Mobil telefonlara gelmiştir. Aslında dünya mobilimizde demek beklide daha doğru olacaktır.

Bir çok oyun, Sosyal Medya ve İnternet uygulamaları artık cep telefonumuzda bizlere hitap etmekte. Gelişen dünya teknolojileri ile birlikte Mobil aygıtlar hayatımıza farklı renk katmakta hele ki İnternet cebimize geldi dersek sanırım bu günümüz şartlarında isabetli bir kelime olacak. İnsanlar atık cep telefonlarından dünya ile sürekli irtibatta İnternet sayesinde çok daha ucuz ve kaliteli görüşmeler yapmakta ve Mobil uygulamalar sayesinde online oyunlar oynayıp sürekli irtibat halinde olmakta.

mobil-1

Basit bir örnek verecek olursak insanlarSosyal Medya üzerinden tanışıp evlenip yuva kurmakta.Çevremizde örneği mutlaka vardır daha da ileri gidecek olursak Mobil uygulamalardan tanışıp arkadaş olup evlenmekteler. Bunlar şuan aklımıza gelen basit örnekler.Elbette bunlarla yetinmeyip geniş düşünecek olursak yararları kadar zararları da mutlaka var. Kendinizi kaptırmak kelimesini kullanacağız ama şu anlamda anlatalım sizlere; bu saydığımız ve bahsettiğimiz dünya nimetlerini ekmek, su ve hava kadar fazla benimsersek bunlar bizlere zarar verecektir. Mantıklı düşünüp çevremize bakarsak makalemizde geçen zarar kelimesini ne anlamda kullandığımızı anlayacaksınız.

Sizlerde umuyoruz ki tadına bırakır sadece gerektiğinde vurguladığımız maddeleri kullanırsınız. Çünkü Sosyal Medya, İnternet ve Mobil uygulamalar sigara gibi bağımlılık yapabilirler sizlerde bu saydıklarımızı ölçüsünde ve gerektiğinde kullanırsanız dünyanın en büyük nimetlerine sahipsiniz demektir. Unutmayalım arkadaşlar bilmediğimiz ve çözemediğimiz her şeyin bizlere vereceği zararı tespit edemeyiz.Sizlere mutlu günler dilerken, azı karar çoğu zarar sözünü buradan bir kere daha hatırlatmak istiyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu