Blog

Kyk wifi Giriş ve Kyk Çıkış Nasıl Yapılır?

Kyk’da kalan öğrencilerin en çok sorduğu sorulardan birine yanıt vereceğiz. Kyk wifi giriş nasıl yapılır? Kyk çıkış nasıl yapılır? Araması çok fazla yapılıyor ve merakınızı gidermek istiyoruz.

Kyk Wifi Giriş Nasıl Yapılır?

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi idareden alabiliyorsunuz ve gerekli bilgiyi de idare verecektir. Cep telefonu ya da bilgisayarlarınızın bağlantılarını aktif hale getirdikten sonra listede Kykwifi isminin yer aldığını görebilirsiniz.

Ağa tıklayıp size verilen kullanıcı adı ve şifre bilgisini girebilir ve internete sorunsuz bir şekilde bağlanabilirsiniz. Elbette bu işlemi sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmek adına wifi.kyk.gov.tr adresinde bir oturum açmanız gerekiyor ve kullanıcı adı bilgisi de burada işinize yarayacaktır. Yapmanız gerekenler bu şekilde ve dilerseniz nasıl çıkış yapacağınızı da yine hep birlikte incelemiş olalım.

Kyk Wifi Çıkış Nasıl Yapılır?

Ağ üzerinden doğrudan çıkış yapamıyor olabilirsiniz ve bunun için wifi.kyk.gov.tr adresindeki hesabınızdan çıkış yapmanız gerekecektir. Çıkış butonuna bastığınız takdirde onay vermeniz isteniyor ve onay verip çıkış işlemini sorunsuz bir şekilde tamamlıyorsunuz.

Farklı bir yerden işlem yapamayacağınızı da belirtmek isteriz ve yurt ağının kapsaması içerisinde olmanız gerekiyor. Bu ağa yeniden bağlanmak isterseniz eğer yazımızın başında yer alan başlıktaki adımları takip etmeniz gerekiyor. İnternet kullanımı bittiği takdirde çıkış işlemi yapmanızı tavsiye ediyoruz ve bu sayede bilgilerinizi de güvence altına almış olacaksınız.

Kyk öğrencilerine sunulan internet hizmetinden bahsetmek istiyoruz. Bu yurtlarda kalıyorsanız eğer sizler de internet hizmeti alabiliyorsunuz ancak bu hizmetin belli başlı kısıtlamaları var. Yasaklı siteleri ziyaret edemiyorsunuz ya da Kyk tarafından engellenmiş sitelere de aynı şekilde erişim sağlayamayacaksınız. Öğrencilerin, internet üzerinde daha kaliteli zaman geçirmelerini sağlayacak bir hız kalitesi mümkün. Bunun dışında download ya da upload gibi eylemlerde ne yazık ki yetersiz kalıyor. Zayıf bir internet bağlantısı olsa da ödevlerinizi yapmanız konusunda yeterli olacağını düşünüyoruz ve araştırmalarınız için de yine bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Kyk Wifi giriş ve Kyk Wifi çıkış detayları da yukarıdaki gibidir ve herhangi bir sorun yaşadığınızda idareden yani yönetimden de bilgi alabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu