Mobil

iPhone Telefonlarda Renk Filtreleri Değiştirme Nasıl Yapılır?

Apple’ın bu sene kullanıcılara sunduğu en büyük yenilik her ne kadar iPhone 7 akıllı telefonları olarak gösterilse de aslında Apple’ın kullanıcılara sunduğu tek yeniliğin bu olmadığını da biliyoruz. Zira bu noktada en az iPhone 7 kadar konuşulan bir diğer yenilik ise Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 10. Sadece iPhone 7 akıllı telefonlarında değil iPhone 5 ve üstü akıllı telefon serilerinde de kullanılan yeni mobil işletim sistemi iOS 10’un yayınlanmasıyla beraber Apple’ın kullanıcılara ne gibi yenilikler sunduğu da merak konusu oldu.

İşletim sisteminde ne gibi yeniliklerin bulunduğu da yayınlanmasıyla beraber bir bir ortaya çıkmaya başladı. Bu değişikliklerden birisi de iOS 10 ile beraber gelen renk filtrelerini değiştirme özelliği. Bu özellik aslında iPhone telefonlarda bir nevi kullanılan tema renklerinin değiştirilmesine olanak sağlıyor. Bir nevi Windows 10 benzeri bir tema renk belirleme özelliğine sahip olan iPhone telefonlarda bu özelliği nasıl kullanacağımıza bakalım.

  • Öncelikle şunu söylemek gerekiyor, söz konusu özelliği kullanmak için mutlaka iPhone 5 ve üstü akıllı telefona sahip olmanız gerekli. Zira daha önceki iPhone serileri ne yazık ki iOS 10 güncellemesini almadı. Bu nedenle de sadece iOS 10 güncellemesi alan telefonlarda yeni özelliği kullanabileceğimizi de belirtelim.

iPhone-renk-filtreleri

  • Özelliği kullanabilmek için öncelikler ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Ayarlar kısmından ise genel sekmesi altında bulunan erişilebilirlik ayarları kısmına girmeniz gerekecek. Buradan ise “ekran kolaylıkları” kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra son olarak renklerin filtreleri özeliğini kapalı konumdan açık konuma getirmeniz ve ardından da kullanacağınız rengi seçmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra renklerin filtreleri özelliğini istediğiniz rengi seçip temaya uygulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu