Mobil

iPhone 6 Dokunmatik Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Akıllı telefonlar içerisinde en çok satışı yapılan telefonlar arasında Apple’ın geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü iPhone 6 modeli de yer alıyor. Samsung’a rakip olarak piyasaya sürüldüğü bilinen ve Apple’ın şimdiye kadarki en başarılı serilerinden biri olduğu açıklanan iPhone 6 serisi akıllı telefonlar için son dönemde ise beklenmedik bazı açıklamalar yapılmaya başlandı. Özellikle iPhone 7 çıkışına çok kısa bir süre kala yeni seri akıllı telefonun arızalandığı yönünde birçok mesaj almaya başlayan Apple’ın konu hakkında bir açıklama yamaması ise dikkat çekiyor.

Söz konusu sorunun ise iPhone 6 dokunmaktik yüzeyinde yaşandığını da belirtelim. Dokunmatik yüzeyde donmalara ve hatta dokunmatik yüzeyin çalışmaması gibi sorunlara neden olan arıza yüzünden Apple’a dava açan kullanıcıları bile duymaya başladık. Söz konusu sorunun ise giderek büyümesi kullanıcıların sorunla nasıl başa çıkacağı sorularını da akla getirmeye başladı. Yaşanan sorunla ilgili olarak ilk açıklanan bilgiler ise bir nebze olsun kullanıcıları çözüme ulaştıracak cinsten. Sorunun çözmek için neler yapmak gerek bakalım.

  • Öncelikle sorunun dokunmatik yüzeyi değiştirmekle çözülmediğini belirtelim. Zira bu yüzeyi değiştirseniz bile sorun bir süre sonra tekrar edebilmekte. Zira sorunun ana kaynağı da zaten dokunmatik yüzey değil. Apple tarafından bir açıklama yapılmasa da sorunun aslında Touch IC bölümünden kaynaklandığı da belirtiliyor.

iPhone-6

  • Dokunmatik yüzeyin çalışması için gerekli olan bu bölümde yaşanan arıza nedeniyle ortaya çıkan sorunu çözmek için ise dokunmatik yüzeyle beraber buranın da değişmesi gerekiyor. Touch IC kısmının da değişmesinden sonra sorun da çözülmüş oluyor. Bunun dışında konu hakkında Apple tarafından da bir çözüm açıklamasının yapılıp yapılmayacağı merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu