Mobil

IOS Güncelleme İndirmesi Nasıl Engellenir?

Güncellemeler, cihazlarınızın iyileştirilmesi ve yeni dönem teknolojisine adapte edilmesi için lehinize bir çalışmadır. Her marka bunu sık sık yapıyor ve eksiklerini de yine bu güncelleştirmeler ile birlikte kısa süre içerisinde kapatıyorlar. Ios güncellemeleri zaman zaman rahatsız edici olabilir ve aslında bu yazımızda da bu konuyu detaylı bir şekilde ele alacağız. Ios güncelleme indirmesi nasıl engellenir sorusuna yanıt vermek adına buradayız ve tüm merak edilenleri sizinle detaylı bir şekilde paylaşacağız.

Güncellemeler, kullanıcının ve cihazların lehine bir çalışma ve az önce de ifade ettiğimiz gibi kapatmanız ne yazık ki sizlerin aleyhine olacaktır. Otomatik güncellemeler belki isteğiniz dışı bildirimlere sebebiyet veriyor olabilir ancak bunu engellemenin de bir yolu var. Gelin hep birlikte nasıl yapacağınıza ve hangi adımları takip etmeniz gerektiğine detaylı bir şekilde göz atalım ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

  • Iphone ya da ipadelerinizi kullanarak safari tarayıcısını açalım ve tvos 11 beta konfigürasyon profilini download edelim.
  • Yükleme işlemi sorunsuz bir şekilde tamamlandıktan sonra kurulum yapalım ve cihazlarımızı yeniden başlatalım.
  • Cihazımız açıldıktan hemen sonra ayarlar-genel-yazılım güncelleme adımlarını takip edelim ve güncel mesajını gördükten sonra menüden çıkış yapalım.

Cihazınız tüm güncellemelere sahip durumda ve artık herhangi bir şekilde bildirim almayacak ya da rahatsız edilmeyeceksiniz. Yeni bir güncelleme gelene kadar herhangi bir şekilde hatırlatma yapılmıyor ve sizler de sonuç elde etmiş oluyorsunuz.

ios-Guncelleme-indirmesi-Nasil-Engellenir

Güncelleme Ne İşe Yarıyor?

Cihaz üreticisi firmalar, daha kusursuz ve hatasız bir kullanım için zaman zaman güncellemelere imza atıyor. Cihazda gördükleri ve tespit edilen eksikleri de bu güncellemeler ile birlikte ortadan kaldırarak daha kusursuz bir kullanım sağlanıyor. Az önce de ifade ettiğimiz gibi güncellemeler hem sizler hem de cihazlarınız için hayat kurtarıcı bir detay olacaktır.

Bu güncellemeler sayesinde cihazlarınızın verimliliği de artıyor ve varsa eksikleri de bir şekilde kapatılmış oluyor. Otomatik güncelleme ya da manuel güncelleme gibi iki farklı seçenek karşınıza çıkıyor. Otomatik güncelleme her zaman için daha faydalı olacaktır ve bu sayede sürekli takip etmek zorunda kalmayacaksınız.

Güncellemeleri Kapatırsam Ne Olur?

  • Cihazınız birçok yeni uygulama için uyumluluk göstermez ve verimliliği de düşer. Yeni dönem teknolojisini takip etmek ve cihazlarınızın eksiğini kapatmak adına bu güncellemeleri yüklemeniz gerekiyor. Apple markası bu konuda en hassas firmalardan biri ve yılın belli döneminde güncellemeler ile karşımıza çıkıyor.
  • Güncel olmayan sürümlerde ne yazık ki çok sık hata alıyorsunuz ve herhangi bir download işleminde de ne demek istediğimizi daha net bir şekilde fark edeceksiniz. Cihazlarınızın yazılımının güncel olması şart ve zaten akıllı telefon ya da ipad kullanıcıları da bu durumun farkında.

Güncellemelere dair merak edilen birçok farklı soruyu yanıtlamaya çalıştık. Güncellemeler, cihazlarınızın yenilenmesi ve akışın daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için önemli bir ayrıntı ve bu yüzden otomatik güncellemelerin aktif olması da yine sizlerin lehine bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Nasıl yapacağınızı ya da sizleri rahatsız eden bildirimleri nasıl kapatacağınızı da bu yazıda bulabileceksiniz.

Yazılım güncellemesi bildirimlerinden sıkıldıysanız eğer bu adımları takip edebilir ve eksiksiz uygulayabilirsiniz. Birkaç adım sonrası bildirimler kapatılıyor ve artık yeni bir yazılım güncellemesi duyurulana kadar herhangi bir şekilde bildirim almıyorsunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu