Blog

iOS 10’da En Çok Karşılaşılan Sorunlar Neler?

Apple’ın akıllı telefon serisine bu sene en iddialı akıllı telefonlarından birini eklediğini söylemek gerekiyor. Özellikle eski serilerde eleştirilen özelliklerin iPhone 7 ile beraber yavaş yavaş ortadan kaldırılmaya başladığını da söylemek gerekiyor. Bu şekilde Apple tarihinin en başarılı akıllı telefonlarından biri olarak da gösterilen iPhone 7 akıllı telefonlarının sadece donanımsal olarak da yenilenmediğini biliyoruz. Bunun dışında artan donanım özelliklerinin yanı sıra yazılım konusunda da iPhone 7 ile beraber kullanıcılara epey ayrıcalıklar sunulmaya başlandı.

Bu noktada en büyük ayrıcalığın ise iOS 10 işletim sistemi olduğunu söylemek gerekiyor. Apple’ın iPhone 7 ile beraber tam uyum içerisinde çalışmasını sağladığı ve en büyük yenilikleri sunduğu iOS 10 işletim sistemi eski seri iPhone telefonlar içinde büyük oranda değişiklikler sağladı. Artık çok daha kararlı ve çok daha hızlı bir işletim sistemi ile gündeme gelen Apple’ın iOS 10’a geçiş sürecinde de aldığı bazı şikayetler yok değil. Kimi durumlarda telefonun serisinden kaynaklı kimi durumlarda da yüklemeden kaynaklı olarak iOS 10 içinde de birçok hata ile karşı karşıya kalındığını söyleyebiliriz. Peki, iOS 10 işletim sistemiyle beraber en çok yaşanan sorunlar neler? Tüm bu sorunlara daha yakından bakalım.

iOS 10 Çökme Sorunu

iOS 10 ile beraber en çok yaşanan sorunların başında çökme sorunları geliyor. Özellikle iPhone 6 kullanıcılarından gelen yorumlara bakacak olursak iPhone 6 serisinde çok sık yaşanan bu sorun işletim sisteminin yüklenmesinden sonra sistemde çökmeler yaşanmasına ve telefonun yeniden başlamasına neden oluyor. Sorunun ilk olarak telefon üzerinden güncelleme yapılmasıyla yaşandığının da söylemek gerekiyor. Bunun için kullanıcıların iTunes üzerinden yükseltme yapmaları sorunları çözebiliyor. Fakat son gelen haberle beraber Apple’ın bu sorunu düzelttiğini ve artık OTA üzerinden de yazılım güncellemesinde sorun yaşanmadığını da belirtelim.

ios-10-yavaslama-sorunu

İOS 10 Yükseltmesinden Sonra Isınma Sorunu

Yaşanan bir diğer sorun ise ısınma sorunu. Aslında bunu tam bir sorun olarak görmek yanlış olur. Zira yükseltme işleminden sonra bir süre daha iOS 10 için uygulama yüklenmesine devam ediliyor. Özellikler telefonda yer alan uygulama sayısı fazla ise bu durumda uygulamaların iOS 10 uyumu için arka planda işlemlerde devam ediyor. Söz konusu sorunun bir süre sonra çözüldüğünü de belirtelim. Eğer sorun çözülmezse Apple’a başvurmak gerekebilir.

iOS 10 İle Beraber Yavaşlama Sorunu

Kullanıcılardan en çok gelen şikayetlerden birisi de bu. iOS 10 yükseltmesinden sonra kullanıcıların bir kısmı telefonda aşırı yavaşlamalar ve donmalar yaşandığını da belirtiliyor. iOS 10 işletim sisteminin aslında bu noktada bir eksiği olmadığını belirtelim. Zira bir önceki maddede yer aldığı gibi bir süre donma ve yavaşlama sorunları normal. Zira tüm uygulamalar siz yükseltmeyi yapsanız bile iOS 10 uyumu için arka planda çalışmaya devam ediyor. Bu durumda da bir süre telefon yavaş çalışabiliyor. Ama genelde sorunun bir süre sonra çözüldüğünü de belirtelim. Sizde iOS 10’da Çökme, Isınma, Yavaşlama gibi yaşadığınız sorunları bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu