Blog

iOS 10 Bağlantı Sorunu Nasıl Çözülür?

Apple’ın yeni seri akıllı telefonu iPhone 7, yeni bir işletim sistemiyle beraber geldi. Uzun süredir kullanılan iOS 9 sürümünün yerine iOS 10 ile beraber gelen telefon böylelikle işletim sistemi konusunda da epey başarı elde etti. Sadece iPhone 7 akıllı telefonlarıyla beraber gelmeyen iOS 10 işletim sistemi bunun dışında bir önceki seri olan iPhone 6 ve iPhone 5 serisi akıllı telefonlara da dahil edildi.

Yeni işletim sisteminin eski akıllı telefonlar içinde yayınlanmasıyla beraber iOS 10’un yükseltme aşamasında bazı sorunlarda yaşanmaya başladı. Eski işletim sisteminden iOS 10’a geçerken yaşanan bu sorunlar kullanıcıların yeni işletim sistemine geçmelerini de geciktirmeye başladı. Apple tarafından konu hakkında yapılan çalışmalarla beraber yaşanan sorunlar en aza indirildi. Fakat buna karşın hala iOS 10 geçişlerinde bazı sorular yaşanmıyor değil. Özellikle iOS 10 işletim sisteminde yaşanan bağlantı sorunlarının en çok şikayet edilen sorunlar arasında gösteriliyor. Peki, iOS 10 ile beraber nasıl bağlantı sorunları yaşanıyor ve yaşanan bu bağlantı sorunları nasıl giderilir? Daha detaylı bakalım.

iOS 10 Bağlantı Sorunu Nasıl Çözülür?

  • Öncelikle yaşanan sorunun ne olduğundan biraz bahsedelim; Yaşanan bu sorun neticesinde iOS 10 sonrasında kablosuz internet ve benzeri bağlantılar çalışmaz hale geliyor. Kablosuz bağlantılar çalışmaz hale geldiği için de telefonda bazı özellikleri kullanmanız mümkün olmuyor. iOS 10 ile beraber gelen bu sorunun çözümüne bakalım.

iOS-10

  • Yaşanan sorunun çözümü için kullanabileceğiniz iki farklı yöntem var. Bunlardan birisi bağlantıları sıfırlamak. Ayarlar kısmından bağlantı ayarlarını sıfırlamanız yaşanan sorunun çözülmesine olanak sağlayacaktır. Bunun dışında telefonu birkaç kez yeniden başlatmanız durumunda da sorunun çözüldüğünü belirtelim. Bunun dışında ise Apple’ın güncellemelerini de takip etmek gerekiyor. Zira bu konuda Apple yaptığı açıklamada son düzenlemelerinden sonra sorunun mini güncellemeler ile çözüldüğünü de söylemek gerekiyor. Bu güncellemeleri de kontrol etmeniz de yarar var. Sizde iOS 10 Bağlantı Sorunlarını bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu