Sosyal Medya

Instagram’da Youtube Videosu Paylaşma

2005 yılında video paylaşım sitesi olarak aktif bir şekilde çalışma hayatına adım atan ve kısa süre içerisinde milyonlarca ziyaretçi edinmeyi başaran Youtube, günümüzün en popüler mecralarından biri haline gelmiş durumda. Bu yazımızda ise Instagram’da Youtube videosu paylaşma detaylarını inceleyecek ve iki popüler mecrayı bir raya getireceğiz.

Bildiğiniz gibi instagram da en az youtube kadar popüler ve milyonlarca kullanıcıya sahip olan bu sosyal mecrada sizler de hoşunuza giden görsel ya da videoları arkadaşlarınız ile paylaşabiliyorsunuz. Peki ama Youtube’de yer alan videoları nasıl paylaşacağız? Aslında tam olarak bu sorunun yanıtını vereceğiz ve kolay bir yöntem ile birlikte sizler de paylaşımlarınızı sorunsuz bir şekilde yerine getirebileceksiniz.

Tube2gram ile Bu İş Çok Kolay

İlgili siteye giriş yaptığınızda video linkini kopyalayabiliyor ve 15 saniyelik kısmı kesip alabiliyorsunuz. Site tamamen ücretsiz hizmet veriyor ve kestiği videoları paylaşıma hazır hale getiriyor. Videoları bilgisayarlarınıza indirmek ve işlem yapmak isterseniz eğer Custom video seçeneğini de kullanabilirsiniz. Hemen ardından start download butonu ile birlikte indime işlemi başlatılacaktır.

Galerinizi kontrol edebilirsiniz ve instagram formatına uygun olarak hazırlanan bu videoları sizler de dilediğiniz an arkadaşlarınız ile paylaşabiliyorsunuz. Dilerseniz bir diğer ücretsiz alternatife daha göz atalım ve sürecin nasıl işlediğini de yine hep birlikte inceleyelim.

Savefrom

İlgili Youtube linkini kopyalayıp “tr.savefrom.net” adresine giriş yapın. Burada sizleri link girişi yapacağınız bir sayfa bekliyor. Bu sayfaya linki ekleyip devam tuşuna bastığınız takdirde indirme işlemi saniyeler içerisinde tamamlanıyor. Tüm videoları bu site sayesinde ücretsiz olarak indirebilirsiniz ancak buda bir sorun var. Bildiğiniz gibi instagram, 15 saniyelik videolar ve profilinizde paylaşmanız adına 1 dakikalık video sürelerine izin veriyor. Kesip biçme işlemi için de bir alternatife ihtiyacınız olacaktır.

blank

Inshot, an itibarıyla bu işlem için tercih edilen en popüler uygulamalardan biri ve tamamen ücretsiz solduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Bu uygulamayı indirip kurulum işlemlerini tamamlayın ve hemen ardından indirdiğiniz videoyu yükleyip kırpma işlemlerine başlayın. Bir makas simgesi yardımı ile dilediğiniz noktadan dilediğiniz şekilde kesebiliyor ve instagram uygulamasına uygun hale getiriyorsunuz.

Inshot reklamlarını Nasıl Kaldırabilirim?

Inshot aracılığı ile hazırladığınız videolarda bir ınshot imzası yer alacaktır. Bu imzayı kaldırmak için Premium üye olmanız gerekiyor ya da karşınıza çıkan reklam videosunu izleyerek de imzayı kaldırabilirsiniz. Bu sayede paylaşımlarınıza daha estetik bir görüntü katmış olacaksınız.

Tamamen Ücretsiz!

Yukarıda bahsi geçen download sitelerinin yanı sıra kesip biçme uygulamaları da tamamen ücretsiz hizmet veriyor. Eğer dilerseniz Premium seçeneklerini de ücret ödeyerek deneyimleyebilirsiniz ancak buna ihtiyaç duyacağınızı düşünmüyoruz. Instagram profilleriniz için uygun hale getirilecek olan videoları sizler de bu site ve uygulamalar ile birlikte kısa süre içerisinde galerilerinize dahil edebiliyorsunuz ve kullanımları da bir hayli kolaydır.

An itibarıyla en çok tercih edilen adresler ve uygulama olduğunu bir kez daha hatırlatmak gerekiyor. Bilgisayarlarınızın yanı sıra cep telefonlarınızı da kullanabiliyorsunuz ve siteler ile birlikte uygulamanın da mobil uyumlu olduğunu görebiliyoruz.

Sosyal medyanın en popüler mecralarından bir tanesi olan instagram, eğlenceli videolar ile birlikte çok daha keyifli bir hal alıyor. Sizler de ilginizi çeken videoları hemen şimdi paylaşabilir ve etkileşimi de arttırabilirsiniz. Instagram’da youtube videosu paylaşma sayesinde daha fazla takipçiye ulaşacak ve profillerinizi de harekete geçirmiş olacaksınız.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu