Sosyal Medya

Instagram’da Gizli Profil ve Hesap Görme!

Instagram, en çok kullanılan sosyal medya uygulaması ve takipte olmayan kullanıcıların profil hesapları merak konusu olabiliyor. Instagram’ın en önemli özelliklerinden birisi de gizliliğe önem vermesidir. Instagram’da gizli hesap görme için yapmanız gereken o kişi takip etmenizdir.

Instagram’da gizli olan profillerin paylaşımları görülememekte ve takipcisi olmadan Instagram gizli hesapları görme için çeşitli rivayetler söylenmektedir.

Instagram Gizli Hesap Görme Mümkün Mü?

Instagram’ın 2013 yılındaki sürümünde çeşitli aksaklıklar vardı ve gizli hesapları görme oldukça kolaydı. Görmek istediğiniz kişinin profiline gidip daha fazla kısmına tıklayarak bağlantı bilgilerine tıklıyordunuz ve kişinin haberi olmadan kolayca gönderileri görebiliyordunuz. Fakat son güncellemeler artık buna izin vermemektedir.

Instagram’da Nasıl Gizli Profil Yapılır?

Hesabınıza girdikten sonra ayarlar kısmından hesap ayarlarına tıklamanız gerekir. Oradan gizli hesap seçeceğine tıklayarak hesabınızı gizleyebilirsiniz. Gizli hesaplardaki paylaşımları sadece takipçiler görebilir, yorum yapabilir. Fakat takip etmesine izin vermediğiniz kişiler göremez. Birçok kişi Instagram’da kişisel hesabını gizli hesap olarak kullanmaktadır.

blank

Instagram Gizli Profiller Nasıl Görülür?

Birçok kişi hoşlandığı kişinin profilini ya da eski sevgilisinin profilini görüntülemek ister ama takip etmek istemez. Bu nedenle gizli profilleri görüntülemenin yöntemleri aranır. Gizli profilin görüntülenmesi için tek yol vardır. Bu yol da kişiyi takip etmektir.

Instagram’ın son güncellemeleri hiçbir hilenin ve yöntemin kullanımına izin vermemektedir. Fakat kendi hesabınızla takip etmek istemiyorsanız sahte hesap kullanabilirsiniz. İçerisine sahte resimler atarak çok gerçekçi bir hesap oluşturmanız mümkün. Bu sayede Instagram kurallarını da ihlal etmezsiniz ve herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Instagram’da Sayfa Açarak Gizli Hesap Görme

İlgi çekici bir sayfa açarak gizli profilini görmek istediğiniz kişiye takip isteği gönderebilir ve isteğinizi kabul ederse amacınıza ulaşırsınız. Burada önemli nokta oluşturduğunuz sayfanın ilgi çekici olması ve istek gönderdiğiniz kişiye de hitap etmesi önemli bir faktördür.

Sayfa oluşturulan hesapla gönderilen takip isteklerinde kimliğiniz belli olmaz ve kabul etmesi daha kolay olmaktadır. Böylece “Instagram gizli hesap görme” amacınıza ulaşmış olursunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu