Ana sayfa Sosyal Medya Instagram’a Giremiyorum

Instagram’a Giremiyorum [Kesin Çözüm]

43105
11

Instagram’a giremiyorum, instagram hesabım açılmıyor, instagram neden açılmıyor? gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız. 

Instagram Facebook tarafından satın alınmasından itibaren en çok tercih edilen fotoğraf paylaşım uygulaması haline geldi. Buna ek olarak da en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan Instagram yoğun bir şekilde milyonlarca kişi tarafından her gün ziyaret ediliyor. Tabi ki bu kadar çok kullanan üyesi bulunan bir uygulamada, instagram’a giremiyorum şikayetlerini çözmek içinde çalışan büyük bir ekip mevcut. Instagram ekibi hesaplarına giremeyen kullanıcılar için her geçen gün daha kapsamlı bir kurtarma politikası uygulamaya çalışıyor. Peki, Instagram hesabınıza giremiyorsanız yapmanız gerekenler nelerdir?

“Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” hatası neden oluşur?

  • Böyle bir sorunda ilk yapmanız gereken internet bağlantınızla alakalı olup olmadığını test etmek. Telefonda internet tarayıcınızdan herhangi bir arama yaparak ve başarılı şekilde sonuçlar çıkıyorsa internette bir problem yoktur.
  • Telefonda Instagram uygulamasında birden fazla hesap kullanıyorsanız ve bu hesaplardan birinin Politika İhlali yapmış olması diğer hesaplarınızı da etkileyecektir. Bu sorunu yaşayan binlerce Instagram kullanıcısı “Hata Kaydı” olarak bildirimde bulunmakta. Instagram’a bildirerek sorunun çözülmesini bekleyebilirsiniz.

Instagram Şifresi Kurtarma

Instagram’a giremeyenlerin ilk yapması gereken eğer kullanıcı adlarını, Instagram hesap oluştururken kullandıkları telefon numaralarını yada e-mail hesaplarını hatırlıyorlarsa mobil cihazlarından Instagram’a girerek buradan kullanıcı adı kısmını doldurmak, şifre için ise rastgele bir şeyler yazarak giriş butonuna basmak. Bu durumda Instagram kullanıcıya şifre kurtarma seçeneği sunacak ve buradan da ya e-mail adreslerine yada telefon numaralarına kurtarma kodu gelecektir. Gelen kodu kullanarak Instagram hesabınıza girmeniz mümkündür.

Daha Fazla Yardım mı Gerekli?

Instagram hesabınız çalındıysa, ya da Instagram hesabınızla ilgili bir bilgiyi hatırlamıyorsanız burada kilit nokta Instagram’a genellikle girdiğiniz cihaz üzerinden tekrar girmeyi denemenizdir. Uygulama cihazı tanıyarak kullanıcıya daha fazla yardıma ihtiyacı olup olmadığını soracaktır. Bu durumda kullanıcı bu seçeneği seçerek desti formu doldurabilir. Bu form üzerinden gerekli yerlerin doldurulması halinde Instagram destek ekibinden bir mail alan kullanıcıdan Instagram bilgileri ve yüzünün aynı anda görüneceği bir şekilde fotoğraf çekmesini ve göndermesini isteyecektir. Eğer işletme hesabı ise de vergi levhası veya kanıtlayacak başka bir belge kullanılabilir. Bu işlemden sonra ekip bilgilerin doğrulanması halinde Instagram bilgilerini kullanıcıya ulaştırır.

Cihaz Formatlandıysa ya da Değiştiyse

Instagram hesabınızı normal şartlarda kullandığınız cihaza format atıldıysa yada cihaz değiştiyse bu sırada da kullanıcı hiç bir üyelik bilgisini hatırlamıyorsa hesabı geri alma işlemi bu kapsamda çıkmaza girecektir. Yine de hesabın kendisine ait olduğunu kanıtlamak amacı ile Instagram ile mail yoluyla iletişim kurulabilir. Ama yine de bu bilginin doğrulanması ve hesabın geri alınması zor bir süreç olacaktır.

11 YORUMLAR

  1. instagram’a 24 saattir giremiyorum ama başka bir hesabımla sorunsuz giriyorum. bu nasıl oluyor anlayamıyorum. böyle vaziyetin. giremediğim hesabımda da hiç bir anormallik yok.

  2. Merbaba ben instagram hesabimdan telefon numarami sildim kayitli mail hesabinada ulasamiyorum yardim edermisiniz?
    Tesekkurler

  3. Facebook hesabına bağlantıda kullandığın Instagram adresim vardı Facebook hesabım kapatılınca otomatikmen Instagram hesabım kapatıldı böyle bir hesap bulunamıyor diyor Yeni bir hesap açtım şifresini değiştirmek istedimVe değiştirdim şimdi kendi telefonumdan girince Üzgünüz sonra deneyin diyor hata veriyor kardeşimin telefonundan girince hiçbir problem yok gidiyor internet üzerinden girebiliyorum sadece benim telefonum olan 5s den giremiyorum

  4. Mrb ben istegrama kayıtllıoldugum TLF kayıp ettim e-mail adresi hatırlıyamıyorum hesabm kanadı kod istiyor resimlerim paylaşımlarım doluydu bana yardımcı olursanız sevinirim

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here