Sosyal Medya

Instagram Yüklenmiyor Hata Veriyor!

Sosyal medyanın en popüler uygulamalarından bir tanesi olan Instagram, çoğu zaman Instagram yüklenmiyor problemini de beraberinde getirebiliyor. Kullanıcıların sık sık karşılaştığı problemlerden bir tanesi olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Fotoğraf ve video paylaşım sitesi olarak tanımlayabileceğimiz bu uygulama sayesinde sizler de anlık görüntülerinizi ya da hoşunuza giden videoları arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Bununla birlikte ticari hesap açma gibi bir avantajınız da var ve birçok markanın instagram’ı bu şekilde değerlendirdiğini de görebiliyoruz. Peki indirme ve yükleme konusunda yaşadığınız sorunlar için neler yapabilirsiniz? Dilerseniz bu sorunuza da detaylı bir şekilde yanıt vermeye çalışalım.

Instagram İndirme İşlemi Gerçekleşmiyor

Instagram yüklenmiyor probleminin en önemli nedenlerinden bir tanesi internet bağlantınız ile ilgili yaşadığınız sıkıntılardır. Bağlı olduğunuz interneti kapatarak mobil veri erişimi sağlayın ve indirme işlemini bir de bu şekilde yapın. Sorun devam ediyorsa aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Cihazınızın hafızası yeterli olmayabilir ve bu durumda indirme işlemi sağlıklı bir şekilde gerçekleşmeyecektir. Eğer bu tür bir uyarı alıyorsanız kullanmadığınız uygulamaları silebilir ve instagram uygulaması için yer açabilirsiniz.
  • Yer açmanıza rağmen indirme işlemi gerçekleşmiyorsa mağaza ile ilgili bir problem olabilir ve güncellemeler eksik yapılmışsa indirme işlemi gerçekleşmeyecektir. Google Play güncellemelerini otomatik olarak ayarlamanız bu bağlamda sizlerin lehine olacaktır.

Tüm bu işlemleri yerine getirdikten sonra yine de çözüm alamadıysanız telefonlarınızı kapatıp açabilirsiniz. Resetleme işlemi ile birlikte problem kesin olarak çözülecektir.

blank

Instagram İndirmede Alternatif Yöntemler

  • Kullandığınız cep telefonunun ayarlar menüsüne giriş yapın.
  • Devamında uygulama yöneticisine tıklamanız gerekiyor.
  • “Tümü” butonuna tıklayarak ilerliyoruz.
  • Google Play Store menüsüne geçiş yapıyoruz.
  • Son işlem olarak verileri sil butonuna tıklıyor ve gerekli temizliği gerçekleştiriyoruz.

Bu adımları takip ederek de indirme problemini ortadan kaldırabilir ve uygulamayı sorunsuz bir şekilde yükleyebilirsiniz. Resetleme ve verileri sil işlemleri genellikle sonuç veriyor fakat buna rağmen sorun devam ediyorsa yapabileceğiniz herhangi bir şey kalmıyor ve ınstagram ekibi ile iletişime geçmeniz çok daha doğru ve sağlıklı olacaktır.

Instagram yüklenmiyor sorunu çok sık yaşanıyor ve bu durumun en önemli nedenlerinden bir tanesi güncellemelerin yapılmamış olmasıdır. Telefonlarınızı henüz yeni kullanıyorsanız güncellemeleri yapmanız gerekiyor ve bununla birlikte mağaza üzerinde bir kimlik oluşturmak durumundasınız. Bu kimiği oluşturmadığınız takdirde herhangi bir uygulama indirmeniz de mümkün olmayacaktır.

Yazımızda yer alan adımları takip ederek sizler de sonuç elde edebilirsiniz ve tüm bunlara rağmen sorun giderilmemişse ınstagram ekibinden yardım almanız daha doğru olacaktır. Mail attıktan sonra 1 hafta gibi bir süre içerisinde sizlere geri dönüş yapılıyor ve eğer uygulama ile ilgili bir problem varsa çözüm sürecinde sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaklarını da belirtmek isteriz.

Hakan İÇER

Yazılım Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun ve yazılım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

2 Yorum

  1. Merhaba ben İnstegram indiriyor %100de oluyor sonra uyarı veriyor İnstegram yüklenmıyor diğe sebebi ne olabilir acaba yardım ederseniz çok iyi olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu