Sosyal Medya

Instagram Taslak Olarak Kaydet Özelliği Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya uygulamaları arasında en büyük değişimi gösteren uygulamalar arasında kesinlikle Instagram ilk sırada yer alıyor. Yayınlandığı ilk andan bu yana gerek Facebook tarafından satın alındıktan sonra gerekse de kullanıcı sayılarını 100 milyon rakamlarının üzerine çıkarıldığından sonra yayınlanan yeni güncellemeler Instagram’ı epey bir değiştirmeye başladı.

Son olarak geçtiğimiz ayalarda yeni bir düzene geçiş yapan Instagram uygulaması yeniliklere ayak uydurmak için yaptığı güncellemelerde logosu dahil tasarımını ve hatta paylaşım kurallarını bile değiştirmişti. Sadece tasarım konusunda değil kullanım konusunda da köklü değişikliklere giden Instagram, tüm bu güncellemelerinden sonra ise kullanıcılardan epey beğeni toplamayı başladı. Zira son güncellemelerinden sonra artık kullanıcı sayısı 500 milyon rakamının üzerine çıkan sosyal medya uygulaması bu yönü ile en çok kullanılan ilk 3 sosyal medya uygulamasından da biri oldu. Güncellemelerin uygulamayı gündemde tutmasından mı yoksa söz konusu güncellemeler gerçekten Instagram kullanıcıları tarafından beğeni ile mi karşılanıyor bilinmez ama Instagram bu ilgiden memnun olmuş olacak ki söz konusu güncellemelerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Instagram’ın bu konuda son yayınladığı güncelleme ise taslak olarak kaydet güncellemesi olmuştu. Kullanıcıların artık resimlerini paylaşmadan önce taslak olarak kaydetmesine olanak sağlayan yeni güncelleme ile beraber Instagram kullanımı da biraz daha detaylı bir halle geldi. Peki, taslak olarak kaydet özelliğini nasıl kullanırız? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Yeni güncelleme ile beraber kullanıcılara sunulan taslak olarak kaydet özelliğini kullanmak için öncelikle akıllı telefonunuz üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Ardından ise standart bir şekilde resim paylaşımı için yaptığınız tüm işlemleri yapmanız gerekiyor. Eğer galerinizden bir fotoğraf paylaşacaksanız doğrudan galeriden seçim eğer yeni bir fotoğraf paylaşacaksanız da Instagram’da normal olarak kullandığınız yolun aynısını kullanmanız yeterli olacaktır.

instagram-taslak-olarak-kaydet

  • Paylaşımınızı hazırladıktan sonra ise bu kez paylaş butonunu kullanmadan doğrudan geri tuşuna basmanız gerekiyor. Geri tuşuna bastığınız anda yeni güncelleme ile beraber size bir uyarı ekranı geliyor. “save Draft” ya da Türkçe olarak “Taslak olarak kaydet” seçeneğini seçmeniz durumunda paylaşım doğrudan taslak olarak kayıt altına alınacaktır. Bunun dışında aynı uyarı da çıkışa basmanız durumunda da kayıt işlemini yapmadan paylaşımdan çıkabilirsiniz. Söz konusu taslak kayıt paylaşımlarını ise kütüphane bölümünden görebileceğinizi de belirtelim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu