Sosyal Medya

Instagram Hikaye Yükleyemiyorum!

Instagram hikayesi yükleme sorunu, internet hızından ya da Instagram kaynaklı bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Telefonunuzun hafızasının dolu olması da hikaye yükleyememe nedenleriniz arasında yerini alabilir. Bu durumlarda sorun odaklı olmalı, sorunun nedenini çözerek ortadan kaldırmalısınız. Bu sayede Instagram hikaye paylaşma işlemini kısa sürede tekrar kullanabilirsiniz.

Telefon Kaynaklı Problemlerden: Instagram Hikayesi Paylaşamıyorum!

Instagram hikayesi paylaşamamanın nedenleri arasından telefon sorunları, telefonun düşük modelli olması yada düşük kapasiteli bir hafızası bulunmasından kaynaklanır. Eğer telefonunuzun hafızası dolmaya başlamışsa, sadece hikaye atma sırasında değil, Instagram efektlerinden yararlanırken de sorun yaşarsınız. Efektlerin tamamı görülmez. Bunun için telefonunuzda gerekli olmayan programları silmeli, ardından ayarlar kısmına girerek cihaz bakımı yapmalıısınız. Bu işlemlerin ardından Instagram hikayesi paylaşma işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca telefon saatini kontrol etmenizi öneririz.

Instagram Kaynaklı Problemlerden: Instagram Hikayesi Paylaşamıyorum!

Instagram’ın kendisinden kaynaklanan problemler, bazı günlerde hikaye paylaşımına engel olabilmektedir. Iınstagram, milyonlarca kullanıcısı olan, global bir uygulamadır. Bu nedenle bazı dönemler çökme, sıfırlama ya da girilememe gibi problemlerin yaşanmasına neden olmaktadır. Bu sorunlara karşı bireysel olarak yapılabilecek bir şey yoktur. Böyle durumlarda sistemi zorlamamak için paylaşımda bulunmamak, sıklıkla sisteme giriş yapmamak gerekmektedir. Genellikle birkaç saat içerisinde sistemdeki hata çözülür. Bu sayede yeniden Instagram hikaye paylaşımına devam edebilirsiniz.

blank

İnternet Kaynaklı Problemlerden: Instagram Hikayesi Paylaşamıyorum!

Internet sorunları nedeniyle hikaye paylaşamama durumu, Instagram’da sık görülmektedir. Çevrimiçi internet bağlantısı ile çalışmakta olan sistem, internet bağlantısının olmaması durumunda tamamen durur. Hesabınıza giriş yapmanız bile mümkün olmaz. Bu durum için cep telefonunuzun internetinin açık olduğundan ya da wi-fi bağlantınızın bulunduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bu sayede hikaye paylaşımı yeniden aktive edilir. Ayrıca paylaşmaya çalıştığınız hikaye, geri tuşuna basmamanız durumunda internet bağlantısı sağlanır sağlanmaz paylaşılır. Bu nedenle paylaşımınızı kontrol etmeniz gerekebilir. Aynı şekilde eğer internet bağlantınızda sıkıntı varsa, Instagram üzerinden mesajlaşamaz ya da diğer iletişim kaynaklarını kullanamazsınız.

Videodan Kaynaklı Problemlerden: Instagram Hikayesi Paylaşamıyorum!

Video özelliklerine bağlı paylaşım yapılmaması durumu, videonun çekildiği cihazın İnstagram ile uyumlu olmaması sorunu anlamına gelmektedir. Eğer video çekimlerinde kullanılan cihaz, yüksek çözünürlüklü bir video kamera ise, cep telefonu ile uyumlu olmayabilir. Aynı  şekilde Instagram da videoyu algılamakta zorlanacaktır. Bu durumun ortaya çıkmasında bir diğer etmen de, videoların Instagram formatına göre uzun olması durumudur. Uzun videolar, Instagram hikaye paylaşımı sırasında parçalara ayrılabilmektedir. Ancak video Instagram uygulamasında çekilmemişse, normal kamera ile çekilmişse, parçalama durumu söz konusu olmayabilir.

Yüksek çözünürlüğe sahip videoların yanı sıra, uzun videolar da paylaşım sırasında sorun yaratabilmektedir. Bu durumla karşılaşmamak için yapılması gereken, videoları direkt olarak Instagram uygulamasından çekmek olmalıdır. Bunun yanında son çıkan telefon modellerinde yüksek çözünürlüklü video çekimi mümkün olmaktadır. Bu nedenle Instagram videolarında uyum sorunu yaşanmaktadır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu