Sosyal Medya

Instagram Geçici Olarak Engellendin Hatası Nedir?

Instagram Geçici Olarak Engellendin Hatası Nedir?

Instagram, sosyal ortamlarda en fazla kullanılan bir paylaşım platformudur. Sanat, spor, kadın, erkek, komedi gibi birçok paylaşımın yapıldığı Instagram bazen de kişileri üzen sonuçlar çıkarmaktadır. Özellikle de takip edilen kişilerde karşılaşılan “geçici olarak engellendin’’ uyarısıdır. Peki, instagram geçici olarak engellendin hatası nedir? Neden olur ve çözümü nedir sorularına cevap vereceğiz.

Geçici Olarak Engellendin Hatası Neden Olur?

Sosyal paylaşım programlarından biri olan Instagram’da engellendiğiniz de bazı haklardan mahrum olursunuz. Bunun sebebi de çok fazla etkileşim içinde olan hesaplar, sahte olması ihtimali göz önüne alınarak geçici bir şekilde uyarılma maksadıyla engellenir. Bu uyarı genelde peş peşe birden fazla kişiyi takip eden kişilere yapılır. Tabi ki durum sadece peş peşe takip etmekten ibaret değildir. Aynı zamanda peş peşe takipçi sayısını azaltanlar da bu uyarıyı almaktadır.

Özellikle de son dönemlerde ortaya çıkan takipçi satın alma durumları nedeniyle Instagram bu konuda tedbirler almaya başlamıştır. Sonuç olarak kesinlikle art niyet olmadan gerçek ile sahte ayrımı için verilen bir uyarıdır.

blank

Instagram’dan Engellenme Uyarısında Ne Yazar?

Yukarıda belirtilen işlemleri sık sık yapmanız karşılığında telefonunuzun ekranına yukarıdaki uyarı gelir. Görüldüğü üzere bu özelliği çok fazla kullanarak kötüye kullandın. Bu nedenle kullanım hakkın geçici olmak üzere engellendi. Topluluğun korunması için bazı içerik ve işlem hakkını kısıtlıyoruz. Eğer hata yaptığımızı düşünüyorsan bunu bize bildir. (Bizimle paylaş/ Yoksay).’’ İşte bu sık kullanımınız sonrasında karşılaştığınız uyarı bu şekilde olur.

Engel Durumu Ne kadar Sürer ve Engelleme Mesajı Almamak İçin Ne Yapılmalıdır?

Kullanıcının Instagram hesabının normal olan eski haline dönmesi için bir süre beklemesi gerekir. Adından da anlaşılacağı gibi geçici olan bu engelleme süresi yaklaşık 24 saat sonra son bulur ve aynı şekilde kullanıma devam edilebilir hale gelir.

Bu tür bir engele maruz kalmamak için sık sık art arda takip ya da takipçi arttırılmamalıdır. Aynı şekilde beğeni ve yorumlarda da aşırıya kaçılmamalıdır. Aksi halde 24 saat boyunca Instagram platformunda bazı haklardan mahrum kalabilirsiniz. Yaşadığınız “Geçici Olarak Engellendin” sorunlarını aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir Yorum

  1. Benim ki 12.12 tarihinde kaldırılacaktı yalnız bugün ayın 14.12 si ve hayla kaldırılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu