Mobil

Huawei P30 Lite Ekran Görüntüsü Alma

Yeni dönemin yeni amiral gemisi ile tanışmaya hazır mısınız? Huawei P30 lite ekran görüntüsü alma konusundan hemen önce dilerseniz bu muhteşem cihazın özelliklerine de hep birlikte göz atalım.

Huawei, son dönemde önemli işlere imza attı ve telefon piyasasındaki birçok farklı markayı da tehdit etmeye devam ediyor. Ortaya koyduğu cihazlar ile birlikte sektöre yön verdiğini düşünüyoruz ve özellikle kamera kalitesi konusunda rakipleri yok diye düşünüyoruz. Bu modelin özelliklerini incelediğimizde, kendi sınıfının en iyileri arasında yer aldığını da hatırlatmak gerekiyor ve bu hatırlatmadan hemen sonra dilerseniz telefonun özelliklerine de kısa kısa göz atalım.

  • 48mp kamera desteği ile birlikte profesyonel fotoğrafçılar için muazzam bir avantaj sunuyor. Görüntü kalitesi üst düzey ve telefonlarınızı gerçek bir fotoğraf makinesi gibi kullanabileceğinizi de bilmenizde fayda var.
  • 15 inç gibi bir ekran boyutuna sahip ve yine sınıfının en büyük ancak en narin telefonlarından biri olmayı da başarmış durumda. Büyük ekran kullanmayı sevenler ve tercih edenler için gayet doğru bir seçim olacağını düşünüyoruz.
  • Ön kamera ile birlikte arka kamera ayrıntısı da dikkat çekici ve örüntü kalitesi yine kusursuz bir seviyeye ulaşmış durumda.
  • 21 saat gibi bir konuşma süresi ve bekleme süresine sahip.
  • 128 GB dahili depolama
  • 4 GB Ram

Huawei P30 Lite Ekran Görüntüsü Alma

Şimdi dilerseniz ana başlığımıza geri dönelim ve bu telefon ile birlikte anlık görüntüleri nasıl yakalayacağınıza göz atalım. Keyifli bir görüntüyü arkadaşlarınız ile paylaşmak ya da galerilerinize aktarma adına screen shot verdiğimiz olayı gerçekleştirmemiz gerekiyor. 2 farklı yöntem kullanabilirsiniz ve her iki yöntemi de detaylı bir şekilde aktarmaya çalışacağız.

1.Yöntem: Birçok akıllı telefonda aynı yöntemi kullanıyoruz ve bu modelde de aynı yöntem işe yarıyor. Ses kısma tuşu ile birlikte güç tuşuna aynı anda basarak 2 saniye kadar beklememiz yeterli olacaktır. Ekran görüntüsü alındığı anda sizlere bununla ilgili bir bildirim iletiliyor ve görüntü direkt olarak kayıt altına alınıyor. Dilerseniz ayarlar bölümünden kayıt yeri değişikliği yapabilirsiniz. Genellikle ilk görüntü galeriye kaydediliyor ancak farklı bir bölüm de seçebilirsiniz.

blank

2.Yöntem: Bahsedeceğimiz yöntem tamamen Huawei markasının geliştirdiği bir yöntemdir. Diğer markalarda bu yöntemi uygulayamıyorsunuz ve özgün bir çalışma olduğunu da bir kez daha belirtmek isteriz. İşaret parmağınızın eklem noktası ile birlikte ilgili görüntüye yani ekrana iki kez hafifçe dokunduğunuz takdirde sizler de saniyeler içerisinde ekran görüntüsü alabiliyorsunuz. Knuckle Sense adını verdiğimiz bu özellik, az önce de ifade ettiğimiz gibi markanın kendine has bir özelliğidir ve kullanıcılar tarafından da çok sık tercih ediliyor.

Bu özelliği aktif etmek için ekstra bir işleme ihtiyacınız olacaktır. Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan hemen sonra akıllı yardım butonuna tıklayın ve sonrasında daha fazla seçeneği ile devam edin. Son olarak akıllı ekran yakalama seçeneğini aktif hale getirerek süreci tamamlamış olacaksınız.

Kolay uygulanabilir bir yöntem olması nedeniyle bu detayı da sizinle paylaşmak istedik. Dilediğiniz an aktif hale getirebilir ve yine dilediğiniz iptal edebilirsiniz. İki yöntem dışında uygulayabileceğiniz farklı bir seçenek karşınıza çıkmıyor. İlk yöntem, birçok farklı modelde uygulanabilecek en bilinen yöntemdir ancak ikinci yönteme baktığımızda gayet özgün ve dikkat çekici olduğunu görebiliyoruz. Sizler de seçimlerinizi yaparak anlık Huawei P30 Lite ekran resmini alabilir ve galerinize kaydedebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu