Mobil

Huawei Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Telefonunuza gelen çağrıları farklı bir numaraya yönlendirmek ister misiniz? Huawei arama yönlendirme işleminin nasıl yapılacağını bu yazıda bulabilirsiniz. Meşgul olduğunuzda ya da yanıt veremeyeceğiniz anlarda sizler de farklı bir numara tercihi yaparak iletişimi koruyabilirsiniz. Huawei marka cep telefonu sahibi kullanıcılar için bu detaya yer verecek ve soru işaretlerini de ortadan kaldıracağız.

Huawei Tüm Çağrıları Yönlendirme:

 • Telefon uygulamasını açarak başlayalım.
 • Hemen ardından üç nokta simgesine dokunun ve karşınıza çıkan pencereden ayarlar menüsüne geçiş yapın.
 • Arama yönlendirme butonuna tıklayarak devam edelim.
 • Her zaman yönlendir seçeneğini aktif etmeniz yeterli olacaktır.
 • İlgili numarayı girip onay verin. Yapmanız gereken şey bu kadar.

Artık hiçbir şekilde çağrı almayacaksınız ve cep telefonunuza gelen aramalar da doğrudan, verdiğiniz numaraya iletilecektir. Rahatsız edilmek istemiyorsanız eğer sizler de bu yönlendirme seçeneğini kullanabilirsiniz. Hiçbir ücret ödemeden hizmet alabileceğiniz ayrıcalıklardan bir tanesidir ve özellikle yoğun olduğunuz anlarda hayat kurtaran bir seçenek olduğunu düşünüyoruz.

Huawei Telefon Meşgulken Arama Yönlendirme:

 • Telefon uygulamasını açın ve hemen ardından üç nokta sembolüne dokunun.
 • Açılan pencereden ayarlar menüsüne geçiş yapın.
 • Arama yönlendirme seçeneğini işaretleyin ve meşgulken seçeneğini aktif edin.
 • Yönlendirme yapmak istediğiniz numarayı girip onay verin.
 • Artık meşgul olduğunuz anlarda insanlar size ulaşamasa bile belirlediğiniz numara ile görüşme yapabilecek ve bir şekilde sizden haberdar olacak.
 • Yoğun iş hayatına sahip iseniz ya da telefona bakamayacak kadar meşgulseniz bu seçeneği tercih edebilirsiniz.

Huawei Ulaşılamadığında Yönlendirme:

 • Telefon uygulamasını açalım.
 • Üç nokta simgesine dokunalım ve devam edelim.
 • Ayarlar menüsüne geçiş yapalım ve hemen ardından arama yönlendirme butonuna tıklayalım.
 • Buradan ulaşılamadığında seçeneğini aktif etmemiz gerekiyor ve devamında ilgili numarayı girip onay vermelisiniz.
 • Telefonunuz çekmediğinde ve kapalı olduğu durumlarda ilgili numaraya ulaşabilecekler. Şarjınızın ani bitmesi ya da benzeri durumlarda hayat kurtaracak unsurlardan bir tanesidir. Huawei marka cep telefonu kullanıcılarının neler yapabileceğini öğrendik ve sorularınıza yanıt vermeye devam ediyoruz.

Huawei Arama Yönlendirme Nasıl İptal Edilir?

Farklı koşullarda arama yönlendirme için takip ettiğiniz adımları, bu seçeneği iptal etmek için de kullanabilirsiniz. Yine aynı adımları takip edecek ve girdiğiniz numarayı silip yönlendirmeyi iptal et diyeceksiniz. Yapmanız geren işlem bu kadar basit. Artık sizi arayanlar doğrudan sizinle iletişime geçecek ve farklı bir kişi ile muhatap olmak durumunda kalmayacaktır.

Görüldüğü gibi gayet basit bir yöntem ve bunun için herhangi bir ücret ödemenize de gerek yok. Yukarıdaki adımları takip etmek yeterli olacaktır. Hem aktif etmek hem de deaktif etmek için bu adımlar sizlere yardımcı oluyor.

Arama Yönlendirme Neden Yapılır?

Meşgul olduğunuz anlarda çağrı yanıtlayacak vaktiniz de olmuyor. Fakat iletişimi de kesmek istemiyorsunuz. İşte bu tür durumlarda arama yönlendirme ayrıcalığından faydalanabilirsiniz. Operatörlerin ve akıllı telefonların sunduğu ücretsiz hizmetlerden bir tanesidir. Bu arada operatör desteği alarak da bu seçeneği aktif etme şansına sahipsiniz.

Çağrı merkezi çalışanlarını arayıp bu talebinizi dile getirdiğiniz takdirde kısa süre içerisinde sizlere yardımcı oluyor ve süreci nasıl yöneteceğinizi de detaylı bir şekilde anlatıyorlar. Meşgul olduğunuzda v yoğun dönemlerinizde kesintisiz iletişime devam etmek adına bu ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz. Farklı koşullarda hizmet alabileceğiniz alternatifler de mevcut. Bunun seçimini de size bırakıyorlar ve bir tek tık ile ilgili yönlendirmeyi sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu