Donanım

Hayallerin RAM’ i Gerçek Oldu: 128 GB!

Hayallerin RAM’ i Gerçek Oldu: 128 GB!

Aşağı yukarı herkes, RAM’ ların bilgisayarların performanslarını üzerinde ne kadar etkili olduğunu bilir. Eğer bilgisayarınız son teknoloji ürünü bir bilgisayar dahi olsa, düşük bir RAM kullanıyorsanız, yeterli bir verim alamazsınız ve dolayısıyla bilgisayarınız yavaş çalışır. Bu sorunlardan dolayı, hepimiz bilgisayarlarımız için çok daha yüksek GB’ larda RAM’ ların üretilmesi hayalini mutlaka kurmuşuzdur. Şu zamana kadar bu bir hayaldi evet ama artık, hayallerin RAM’ i gerçek oldu: 128 GB! Evet, yanlış duymadınız tamı tamına 128 GB!

Bu güzel haber Corsair’ den geldi. Corsair iki farklı 128GB DDR4 RAM kitini satışa sunduğunu duyurduğunda, Winston’ dan dan gelen yanıt ise çok gecikmedi.  Şimdi dilerseniz bu iki RAM’ in özelliklerini sıralayalım. 

Corsair’ ın piyasaya sunulan iki RAM kiti özellikleri bakımından birbirinden ayrılıyor. DDR4/2400 hızında çalışan ilk RAM kiti, 16 GB’ lık bir DIMM kullanıyor. Ve bu kitin fiyatı 1.980 dolar olarak belirlenmiş. İkinci kit ise, DDR4/2666 hızında çalışıyor ve bunun fiyatı ise 2.120 dolar olarak belirlenmiş.

Anlaşılan Kingston bundan pek hoşnut kalmamış olacak ki, rakiplerine adeta büyük hamle ile cevap vererek128 GB’ lık DDR4 kitini piyasa duyurdu. Söylediklerine göre bu kit, diğer kitlerden daha yüksek bir hıza sahip olacakmış. Yine söylediklerine göre 16 GB’ lık DIMM’ ler DDR4/3000 hızına çıkabilecek.

İsmail CAN

İletişim lisans bölümünden mezun olan yazar, Güncel teknoloji haberleri, bilim, oyun ve sosyal medyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu