Oyun

Gta 5 Açılmıyor! [Kesin Çözüm]

Rockstar Games imzası taşıyan ve milyonlarca oyun severin tercih ettiği oyunlardan biri olan Gta, serinin son oyunu ile karşımızda. Grafik kalitesi ve hikaye gerçekten muazzam bir seviyeye ulaşmış durumda ancak eski oyunlar ile kıyasladığımızda kendi konseptinden biraz uzaklaştığını ve artık daha dijital bir hal aldığını görebiliyoruz. Bugün sizlere hem oyun hakkında hem de gta 5 açılmıyor sorunu hakkında bilgi vereceğiz.

Gta 5 Açılmıyor Sorunu Çözümü

Oyunun kurulu olduğu dosya alanına erişim sağlayarak update.rpf isimli dosyayı kopyalamanız gerekiyor. Hemen ardından kopyaladığınız bu dosyayı yine oyunun yer aldığı dizindeki update başlıklı klasöre yapıştırın. Exe dosyasını çalıştırarak oyuna giriş yapmayı deneyin ve muhtemelen sorun kalmadığını göreceksiniz.

İnternet üzerinde gezinen ve kullanıcıların olumlu yorum yaptığı çözüm seçeneklerinden bir tanesidir ancak tabi ki oyunun açılmamasının birçok farklı nedeni olabilir. Bunu denemenizi tavsiye ediyoruz çünkü çok fazla oy almış ve işe yaradığını dile getirenlerin sayısı da bir hayli fazla görünüyor.

Ekran Kartı Güncellemesi

Az önce de dile getirdiğimiz gibi oyun, grafikler açısından muazzam bir seviyede ve haliyle güçlü bir ekran kartına ihtiyaç duyacaksınız. Güncelleme yapmadıysanız ya da ekran kartınız yeterli değilse oyunun açılmasını bekleyemezsiniz. Bu açıdan da kontrollerinizi yapmanızı tavsiye ediyoruz ve son olarak direct x güncel sürüme de ihtiyacınız vardır.

Gat5, güçlü cihazlarda oynayabileceğiniz oyunlardan biri ve makineleriniz buna izin vermiyorsa oyuna tıkladığınızda muhtemelen siyah bir ekran ile karşı karşıya geleceksiniz. Driver güncellemeleri ile birlikte sorunu çözebilirsiniz ve tabii ki sistem gereksinimlerini de karşılıyor olmanız gerekiyor. Oyun dünyasının en çarpıcı isimlerinden biri olan Rockstar Games, Gta serisi ile birlikte oyun severlerin dikkatini çekmeyi başarıyor.

gta-5-acilmiyor

Gta 5 Açılmıyor Sorununda Diğer Yöntemler:

  • Oyun dosyalarını onarmayı deneyin.
  • Oyunun dosya bütünlüğünü doğrulamayı kesinlikle deneyin..
  • Gta 5 açılmıyor sorununun sebebi genellikle güvenlik programları veya güvenlik duvarıdır. Bu programlar oyunun birçok dosyasını virüs olarak görüyor olabilir. Güvenlik programını veya güvenlik duvarını devre dışı bırakın.
  • GTA 5 social clup uygulamasi açılmıyor ise Nvidia ekran kartını devre dışı edin.
  • Sorunu tekrardan social club kurarak çözebilirsiniz.

Yukarıda seçenekler sayesinde Gta 5 açılmıyor sorunu kesinlikle çözüme kavuşacaktır. Serinin son oyunu da gerçekten muazzam bir hikayeye sahip ve gerçeklik payının çok daha yüksek olduğunu düşünüyoruz. Henüz indirmediyseniz sizler de download işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve bu oyundaki yerinizi alabilirsiniz. Sorun yaşarsanız eğer yazımızın başındaki işlemi yapabilir ve sorunsuz bir şekilde oyundaki yerinizi alabilirsiniz diye düşünüyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu