Android

Google Play Uygulamaları Otomatik Güncellemeyi Engelleme Nasıl Yapılır?

Google tarafından geliştirilen işletim sistemi teknolojileri olarak bilinen Android işletim sistemi mobil alanda en çok kullanılan işletim sistemi olarak da biliniyor. Özellikle Samsung, Asus ve HTC gibi firmaların tercih ettiği mobil işletim sistemi olan Android işletim sistemi son dönemde de yeni güncellemeler alarak yeni nesil işletim sistemi teknolojileri arasında yer almaya başladı. Söz konusu güncellemelerden sonra en çok kullanılan işletim sistemi olarak bilinen Android işletim sisteminin artık uygulama desteğinin de epey artmaya başladığını da söylemek gerekiyor.

Özellikle Google tarafından yayınlanan resmi Android uygulama mağazası olan Google Play üzerinden yayınlanan uygulamaların sayısının da sürekli olarak artmaya başladı. Google tarafından yayınlanan yeni Android sürümleriyle beraber tüm bu uygulamalarında yeni sistemlere göre güncellendiğini de biliyoruz. Bunun dışında uygulamaların kendi güncelleştirmeleri de sürekli olarak yayınlanmaya devam ediyor. Genelde tüm bu uygulamalar için ise otomatik güncelleme sistemi kullanılıyor. Böylelikle telefonu internete bağladığınız anda doğrudan uygulamalarda güncelleniyor. Tabi bu durum zaman zaman mobil veri kullanımının da artmasına da neden olmakta. Bu sorunu çözebilmek için ise otomatik güncelleme sistemini iptal etmeniz gerekiyor. Google Play üzerinden uygulamaları otomatik güncelleme işlemini nasıl yapacağımıza bakalım.

  • Bunun için ilk olarak yapmanız gereken Google Play uygulamasına girmek. Google Play uygulamasına girdikten sonra ise sol üstten menüye girmeniz ve sonra ise açılan menüden ayarlar sekmesine girmeniz gerekiyor. Ayarlar sekmesine de tıkladıktan sonra yeni bir menü karşınıza çıkacak.

play-store-otomatik-guncelleme

  • Karşınıza gelen ekrandan ise genel ayarlar altında yeni alan “otomatik güncelleme” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Otomatik güncelleme sekmesine girdikten sonra ise bu kez otomatik güncelleme seçeneği seçmeniz yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu