Anasayfa

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri

MiHoYo’nun geliştirdiği ve piyasaya sürdüğü en keyifli rol yapma oyunlarından bir tanesi ile karşı karşıyayız. Genshin impact sistem gereksinimleri başlığı altında bu oyuna ve donanımsal özelliklere yer vereceğiz. Oyun dünyası her geçen gün biraz daha gelişme kaydediyor ve hal böyle olunca sistem gereksinimleri de artıyor. Yani her geçen gün daha güçlü bir cihaza sahip olmak durumundasınız.

Bu arada oyunu pc’lerinizde oynayabileceğiniz gibi akıllı telefon ve tabletlerinizde de sorunsuz bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Ios ve android işletim sistemlerine uygun şekilde tasarlanan bu keyifli rol yapma oyununu sizler de download edebilir ve mercek altına alabilirsiniz.

Bu yazımızda minimum sistem gereksinimlerine yer vereceğiz ve eğer cihazlarınız bu gereksinimleri karşılıyorsa sizler de donmadan ve takılmadan bu keyifli oyunu oynayabileceksiniz. Rol yapma oyunlarının son dönemde daha tercih edilir hale geldiğini düşündüğümüz için bu keyifli oyunu da listelerimize dahil etmek istedik. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım ve sorularınıza da yanıt vermeye çalışalım.

Genshin Impact Minimum sistem Gereksinimleri:

  • İntel Core i5 ya da eşdeğer bir işlemciye sahip olmanız gerekiyor.
  • En az 8 GB’lık bir ram ihtiyacınız olacaktır.
  • Windows 7 SP1 64 bit işletim sistemi, bu oyunu oynamanız adına yeterli olacaktır.
  • Boş disk alanına bakıldığında ise en az 30 GB’lık bir boş alana ihtiyacınız olduğunu görebiliyoruz.
  • Nvidia GeForce GT 1030 ve üstü bir ekran kartı ile bu oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Başlıkta da yer verdiğimiz gibi minimum sistem gereksinimleri bu şekilde. Bu özelliklerin altında bir ekran kartı ya da işletim sistemi ne yazık ki oyun keyfinizi baltalayacak ve takılmasına neden olacaktır.

Genshin Impact Önerilen Sistem Gereksinimleri:

  • Intel core i7 ya da eş değer bir işlemciye sahip olmanız gerekiyor ve tavsiye ediliyor.
  • 16 Gb’lık ram yeterli olacaktır.
  • Windows 7 SP1 64 bit işletim sistemi.
  • Boş disk alanı olarak ise 30 GB’lık bir alana ihtiyaç duyuyor olacaksınız.

Oyunu hiç sorun yaşamadan yani donma ya da takılma problemi ile karşı karşıya gelmeden oynamak isterseniz eğer bu özelliklere sahip bir cihaz yeterli olacaktır.

Android Sistem Gereksinimleri:

En az 3 GB’lık ram desteğine ihtiyacınız olacaktır. Bunun yanı sıra 8 GB boş disk alanına ihtiyacınız var.

Snapdragon: SD 660, SD710, SD 675 yonga setlerine sahip olduğunuz takdirde sizler de oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Kirin 960, Kirin 955, Kirin 950, Kirin 710F ve son olarak Kirin 710

Rol Yapma Oyunu Nedir?

Rol yapma ya da simulasyon oyunları, son dönemde yetişkinlerin yanı sıra çocukların da en çok tercih ettiği kategorilerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bir karakterin görevini üstlenerek onun gibi hareket ettiğiniz oyunlar bütünüdür. Diyelim ki bir taksi şoförü olmak istiyorsunuz. Bunu gerçek hayatta yapamıyorsanız eğer sizler de taksi simülasyonu ile birlikte bu rolü en iyi şekilde üstlenebilir ve heyecanı zirveye taşıyabilirsiniz.

Rol yapma oyunları gerçekten keyifli ve Genshin de onlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Yeni dönem ile birlikte binlerce ve hatta milyonlarca oyun severe hitap eden bu keyifli oyunu sizler de listelerinize dahil edebilir ve yerinizi alabilirsiniz. Keyifli vakit geçirmek ve daha fazlasına ulaşmak için sizler de hemen şimdi download işlemlerinizi yapabilir ve bu heyecana tanıklık edebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu