Oyun

Fortnite Kaç Saat Oynadım?

2017 yılında piyasaya sürülen ve kısa süre içerisinde milyonlarca oyun severe ulaşmayı başaran Fortnite, hali hazırda piyasanın en iyilerinden biri diyebiliriz. Fornite’da kaç saat oynadığınızı görüntüleme başlığı altında sizlere oyun hakkında birkaç detay bilgi vereceğiz. Bunun öncesinde dilerseniz oyunun popülaritesine hep birlikte göz atalım.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki şu anda 125 milyon oyun severin cihazında yer alan bir oyun. Bu rakam gerçekten inanılmaz ve kısa bir süre sonra yeni bir rekor kırması daha bekleniyor. Henüz bu oyun ile tanışmadıysanız sizler de download edebilir ya da satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Oyun, bağımlılık yaratan oyunlardan biri ve bu da ebeveynleri tedirgin ediyor. Eğer sizler de gerçek bir oyun canavarı iseniz en azından süreleri kontrol edebilir ve bu doğrultuda kendinize bir limit belirleyebilirsiniz. Dilerseniz asıl konumuza geri dönelim ve bu kontrolü nasıl ve ne şekilde sağlayacağınızı da hep birlikte inceleyelim.

Epic game launcher uygulamasını kullanarak süre kontrolü yapabileceğinizi biliyor muydunuz? uygulamayı indirdikten ve kurulumu tamamladıktan sonra açın ve sol kısımda yer alan kütüphane menüsüne geçiş yapın. Oyun listenizde Fortnite mutlaka yer alıyor olacaktır ve tıklayarak oyun ayarlarına geçiş yapın. Ayarlar menüsünün hemen alt kısmında oynadınız ibaresini göreceksiniz ve fortnite bilgisine de yine bu alan üzerinden ulaşacaksınız.

Kaç gün, kaç saat oynadığınızı görüntüleyebiliyor ve kendinizi engellemek adına bir limit koyabiliyorsunuz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi oyun gerçek manada bağımlılık yapan oyunlardan biri ve milyonlarca insanı da bilgisayar ekranı karşısına kilitlediğini net bir şekilde görebiliyoruz. Oyun başında geçirdiğiniz zaman dilimini kontrol ederek bu süreyi kısaltabilir ve kendinize bir kısıtlama getirebilirsiniz. Bu sayede bağımlılığı bir nebze olsun azaltmış ve en azından kontrol altına almış olursunuz. Yapmanız gereken şey bu kadar basit ve adımları eksiksiz takip ettiğiniz takdirde sizler de gerekli kontrol işlemini sorunsuz bir şekilde sağlayacak ve taleplerinize doğrudan yanıt almış olacaksınız.

Uygulama Üzerinden Süre Kontrolü

Orijinal oyun tercih etmenin en büyük avantajlarından bir tanesi de budur. Eğer sahip olduğunuz oyun orijinal değilse uygulama sizlere herhangi bir şekilde bilgi vermeyecektir. Bu arada yalnızca fortnite için değil, kütüphanede yer alan her oyun için zaman kontrolünü sorunsuz bir şekilde sağlayabiliyorsunuz ve birçok oyun sever de bunun nasıl ve ne şekilde yapılacağını çok iyi biliyor.

Uygulama sayesinde birçok farklı avantaj elde ediyorsunuz ve oyun satın alma işlemleri ya da item satışı gibi eylemleri de yine bu mecra üzerinden daha güvenilir ve daha sorunsuz bir şekilde yerine getirme şansına sahip olacaksınız. Zaman kontrolü de cabası ve orijinal oyun tutkunlarının en çok tercih ettiği uygulamalardan biri olduğunu da bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Bunun dışında sizlere tavsiye edebileceğimiz bir başka uygulama yok. Elbette farklı forum sitelerinde tavsiyeler olacaktır ancak bizim tercihimiz kesinlikle epic launcher ve en güvenli olanı da bu isimdir. Henüz bir hesabınız yoksa eğer sizler de resmi site üzerinden ücretsiz olarak hesap açabilir ve bu ailenin bir parçası haline gelebilirsiniz. Emin olun beklentilerinize yanıt verecek bir oluşum ve bu oluşum ile birlikte sizler de oyun dünyasının gizli kalmış hazinelerini daha kısa süre içerisinde keşfetme şansı elde edeceksiniz. Diğer tüm detayları da yine download işlemi sonrası öğrenebilir ve bilgi edinebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu