Sosyal Medya

Facebook Hesabım Geçici Olarak Kilitlendi Sorunu ve Çözümü

Çok sayıda yorum yaptığınızda ya da çok sayıda ekleme talebi gönderdiğinizde Facebook, bu hareketliliği spam ve art niyetli kullanım olarak tespit ediyor. Bu yüzden hesaplarınızın geçici olarak kilitlenmesi mümkün ancak endişe etmenize gerek yok. Facebook hesabım geçici olarak kilitlendi diyenler için bir çözüm önerisi sunacağız hatta bu çözüm yöntemlerinin sayısı bir hayli fazla ve dilerseniz her birini ayrı ayrı deneyebilirsiniz.

Bu durum yalnızca Facebook kullanıcıları için değil, instagram ve diğer sosyal medya kullanıcıları için de geçerlidir. Spam kullanım durumunda bir uyarı mesajı alırsınız ve bu mesaj da hesaplarınızın kilitlenmesi şeklinde karşınıza çıkacaktır. Dilerseniz çözüm yöntemlerine hep birlikte göz atalım.

Hesap Doğrulama

Hesabınız kilitlendiğinde Facebook giriş ekranında bir doğrulama formu yer alıyor olacaktır. Sisteme kayıtlı cep telefonu numaranız ile birlikte hesaplarınızı yeniden kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Cep telefonunu girdikten sonra onay verin ve bu numaraya gönderilecek olan kodu ilgili ekrana girerek onay verin.

facebook-hesabim-gecici-olarak-kilitlendi

İncelemeler kısa süre içerisinde yapılıyor ve eğer kayıtlı telefon numarası sizlere ait ise hesabınız aktif edilecektir. Bir süreliğine kısıtlı kullanıma tabi tutulabilirsiniz ancak bu sorun da kısa süre içerisinde ortadan kalkacaktır. Cep telefonu ile doğrulama işlemi en güvenilir yöntemlerden biri ve gayet basit bir çözüm önerisi olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Zararlı Yazılımları Kaldırma

Bazılarınıza garip gelebilir ancak cihazlarınızı yöneten zararlı uygulamalar ve programlar olabiliyor ve bu da Facebook hesaplarınızın güvenlik amaçlı kilitlenmesine sebebiyet veriyor. Bu yazılımları kaldırdığınız takdirde herhangi bir sorun yaşayacağınızı kesinlikle düşünmüyoruz. Bazen virüs programlarından yardım almak ve faydalanmak kesinlikle işe yarayacaktır ve çözüm yöntemlerinden bir tanesi de kesinlikle budur.

Facebook İletişim

Facebook destek ekibine mail atarak hesabın size ait olduğunu ve bu tür bir sorun yaşadığınızı aktarabilirsiniz. Destek ekibi çoğu zaman herhangi bir belge istemiyor ve yine cep telefonu doğrulaması ile sorun çözülüyor ancak belge talebi durumunda da sizlerden istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde göndermenizi tavsiye ediyoruz.

Belgelerin incelenmesi tamamlandıktan sonra hesabınız yeniden kullanılabilir ve aktif hale getirilecektir. Büyük ve fenomen hesaplar bu sorunu çok daha sık yaşıyor ve bizler de çözüm önerileri ile onlara yardımcı olmak istedik.

Bunun dışında yapabileceğiniz farklı bir şey yok ve hesabın size ait olduğunu ispatlamanız yeterli olacaktır. Facebook, son dönemde her ne karda popülaritesini yitirmiş gibi görünse de aslında en köklü sosyal medya adreslerinden bir tanesidir. Kişisel ve ticari kullanıma olanak sağlayan Facebook ile tanışmadıysanız eğer sizler de kendinize bir hesap oluşturabilirsiniz. Hesaplarınıza dair sorunlar için ise editörlerimizden ve yine bu sayfadan yardım alabileceğinizi de bir kez daha hatırlatmış olalım.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu