Sosyal Medya

Facebook Gizli Profil Görme

Facebook kullanımı eskisi kadar yaygın değil ancak en köklü uygulamalardan biri olduğu için bizler de bu uygulamaya dair merak edilenlere yanıt vermeye devam ediyoruz. Facebook gizli profil görme işleminden bahsedeceğiz ve ne kadar kolay olduğunu sizler de fark edeceksiniz. Aynı zamanda ilgin bir yöntem uygulayacağız ve belki de daha önce hiç duymadığınız bir yöntem olacaktır.

Bu yöntem ile birlikte yalnızca profili değil, aynı zamanda ilgili kişinin fotoğraflarını da görebileceksiniz. Facebook’unuzu İngilizce dil seçeneğinde kullandığınız takdirde sizler de gizli profili yani arkadaşınız olmayan kimseleri de dilediğiniz zaman görebilecek ve takip etmenize gerek kalmadan bilgi alabileceksiniz.

Bu noktada güvenliği ihlal eden bir durum söz konusu değildir ancak verilerin açık bir şekilde paylaşımı yapıldığı takdirde büyük bir yaptırım durumu ortaya çıkıyor. Sizlere de ilginç gelebilir ancak az sonra bahsedeceğimiz adımları eksiksiz takip edip uyguladığınız takdirde işe yaradığını fark ediyor olacaksınız.

Facebook Gizli Profil Görme Nasıl Yapılır?

Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bunu nasıl ve ne şekilde yapabileceğinizi hep birlikte inceleyelim ve sorularınıza da yanıt vermiş olalım.

  • Facebook hesaplarınıza girdikten sonra sayfayı biraz aşağıya indirin ve sağ alt bölümde yer alan Türkçe dil seçeneğini sizler de İngilizce olarak değiştirin.
  • Yapmanız gereken şey bu kadar basit ve artık sizler de gizli olan tüm profilleri dilediğiniz an görebiliyor olacaksınız.
  • İşiniz bittiğinde dil seçeneğini yeniden Türkçe olarak işaretleyin ve kullanıma kaldığınız yerden devam edin.

facebook-gizli-profil-gorme

Görüntüleme İşlemi:

Gizli hesap sahibi olan kişilerin fotoğraflarına erişim sağlamak için arama çubuğuna ‘’Photos of isim soyisim’’ yazmanız yeterli olacaktır.

Arkadaş listesini görüntülemek isterseniz eğer Friends of isim soy isim yazmanız gerekiyor.

İlgili kişin beğendiği sayfaları görüntülemek için ise “Page of isim soy isim” yazmanız gerekiyor.

Bu kadar kolay olduğunu hiçbiriniz tahmin etmiyordu ancak emin olun farklı bir işleme ya da sürece ihtiyacınız olmayacaktır. Sizler de bu yöntem ile birlikte dilediğiniz kişinin profilini görüntüleyebilir ve takip etmek zorunda kalmazsınız.

Uygulama Desteği Hakkında

Gizli profili görme ya da gizli profili aktif etme gibi uygulamalar ne yazık ki işe yaramıyor. Google Play mağazalarını ziyaret ederseniz buna benzer çok sayıda uygulamanın yer aldığını sizler de göreceksiniz. Üçüncü parti yazılım desteği ile hizmete sunulan bu uygulamaların zararlı uygulamalar olduğunu ve cihazlarınızdaki tüm verilere ulaşmak adına hizmete açıldığını belirtmek isteriz. Kesinlikle tavsiye etmiyoruz ve zaten bu uygulamalar hakkında yapılan yorumları incelerseniz eğer sizler de ne demek istediğimizi çok daha iyi anlamış olacaksınız.

Uygulama desteğine zaten ihtiyacınız yok ve kullanım dili seçeneğini İngilizce yaptığınız takdirde bu aşamada sizler de yardım alabiliyor ve gizli profillerdeki birçok farklı bilgiye de saniyeler içerisinde erişim sağlıyorsunuz.

Kötüye kullanım sağlanmadığı takdirde bu işlemi uygulama konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Çok merak ettiğiniz birileri varsa ve profilini gizleşmiş ise sizler de bu yöntemi hemen şimdi kullanabilir ve profiline olduğu gibi beğendiği sayfalara ve fotoğraflarına da detaylı bir şekilde göz atabilirsiniz.

Facebook kullanımı hali hazırda devam ediyor ancak eskiye kıyasla bu kullanım oranının daha az olduğunu da belirtmek gerekiyor. bizler yine de uygulamayı kullananlar için bazı bilgilere ve detaylara yer vermeye devam ediyoruz. Sizler de dilediğiniz an bu adımları takip edebilir ve en azından bu süreci test etmiş olursunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu