Blog

En Son Fatih Wifi İnternet Şifresi

Devlet ilköğretim kurumlarına eğitim alanında devrim niteliğinde çok fazla yenilikler yapmaktadır. Bunlardan birisi ise akıllı tahta özelliği ve Fatih wifi şifrelerine ihtiyaç vardır. Bu tahtalar öğretmelere ve öğrencilere oldukça kolaylık sağlamakta ve internet bağlantısı olmasından dolayı da birçok alanda işleri kolaylaştırmaktadır. Fatih isimli proje ile sunulan bu hizmette bazı noktalar ise merak konusudur. Bu noktalara şu şekilde değinmek doğru olacaktır:

Fatih wifi Şifreler Nasıl Belirlenmektedir?

Fatih projesi kapsamında okullara getirilen yenilikler sayesinde birçok alanda işlem hızlandırılmış ve öğrencilere daha kaliteli bir eğitim sunulmasının fırsatı doğmuştur. İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda bulunan bu tahtalara her seneni başında bazı kısıtlamalar getirmektedir. Bu kısıtlamalardan birisi ise şifre değişimidir. Her sene başında değişim ile sistem yenilenmekte ve sıfırlanmaktadır. Kullanan bireyler bu projelerde okullarında bulunan wifi de bağlanabilme şansı bulmaktadır.

Fatih Wifi Nasıl Bağlanabilirim?

Meb tarafından sağlanmış olan ücretsiz wifi hizmetine bağlanabilmek için bağlanacak olan kişinin sertifikaları bağlanacağı cihaza indirmiş olması gereklidir. Bu sertifika ise Milli Eğitim Bakanlığının sertifika sitesinde ücretsiz olarak yayınlanmıştır. Bağlanma aşamasında sistem otomatik olarak sizden şifre isteyecektir. Bu aşamada ise şu şifreler girilebilir: Şifre : F@M2015i#Eb23

blank

Şifre Girilirken Hangi Konulara Dikkat Edilmesi Gerekir?

Fatih Şifre girilmesi aşamasında bakanlık tarafından kişilere uzunca bir şifre sağlanmaktadır. Bu şifreler oldukça karışık bir durumda ve uzunca tercih edilmektedir. Bu konuda ise bağlantı sağlayacak olan kimseler büyük ve küçük harf konusunda dikkatli davranması gereklidir. Bu durumda doğru bir şifre bağlantısı sağlandıktan sonra bir sorun ortada kalmayacak ve bağlantı sağlanmış olacaktır. Şifre girilmesi aşamasında sistem kişiden birde kullanıcı adı istemektedir. Bu aşamada girilen isim ise sabit bir isimdir ve ” F@tih “ olarak girilmesi gereklidir. Bütün bilgiler sonunda bağlan butonu ile bağlantı sağlanmaktadır. Kişiler her bilgiyi doğru girmelerine rağmen henüz bir bağlantı sağlayamamış ise Fatih projesi ile irtibata geçmeli ve bu konuda destek alması gereklidir.

Güncel Fatih Wifi Şifreleri 2018

Proje kapsamında kişilere Fatih Wifi şifresi verilmektedir. Öğretmen ve öğrenciler ise bu ücretsiz Wifi bağlantısı ile erişim sağlayabilir. Bu şifreler ise şu şekilde belirlenmiştir.

*Yeni Şifre: !1qaz2WSX3edc4RFV%56

*Şifre: F@M2015i#Eb23TC

*Şifre: f1@2t34ih5

*Şifre: Fatih.1234

*Şifre: verdijm@n1453

*Şifre: T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C

*Şifre: 34i3s0t00

*Şifre: {1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}

Fatih Wifi IP Adresi Alınıyor Hatası

Proje kapsamında wifi ye bağlantı sağlama aşamasında IP alınıyor hatası ile karşılaşan kişilerin bağlanmış oldukları cihazda bir VPN uygulamasının açık olması muhtemeldir. Bu bağlantı konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamak adına VPN bağlantılarının kapalı olması gereklidir. VPN uygulamaları kaldırıldıktan sonra güvenli bir bağlantı oluşturmak için cihazın tekrar başlatılması gereklidir. Bu adımları ardından ise wifi ye bağlanılması sağlanacaktır. Ancak bütün bu işlemler yapılmasından sonra tekrar yine aynı hatanın yaşanmasından sonra mutlaka sisteme bağlanan birçok wifi adresinin olmasından dolayı olmaktadır. Bu durumda daha sakin bir zaman diliminde tekrar bağlantı kurulması sağlanmalıdır. Bu durumun nasıl olduğunu anlayabilmek için ise Acces point cihazının üzerindeki ışıkların takibini sağlayabilirsiniz. Bu durumda wifi ye bağlanan bir kişinin olması halinde cihaz ışığının mavi yanması gereklidir. Ancak cihaza bağlanan herhangi bir kişinin olmaması durumunda ise cihaz sinyalini ise yeşil ışık yakarak vermektedir. Kişiler bu durumda kolay bir şekilde bu sorunu da halledebilir. Bağlantı aşamasında kişilerin Türkiye cumhuriyeti kimlik numaralarını kullanmaları da gerekli olacaktır. Kullanıcı adı yerine bu numarada kullanılabilir.

Bu Fatih wifi şifrelere giriş yapılarak başarılı bir şekilde bağlantı sağlanmaktadır. Şifreler her dönemin başında ise bakanlık tarafından kurumlara sağlanmaktadır ve verilmektedir. Bu şekilde erişim sağlanmaktadır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu