Yazılım

En Popüler Ücretsiz Kolaj Programları

Fotoğraf çekmek ve anı biriktirmek gerçekten güzel ve keyifli bir eylem… Bu eylemi çok daha eğlenceli ve özel hale getirmek isterseniz eğer kolaj programları ile birlikte bunu mümkün kılabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Sayısız fotoğrafı tek bir karede toplamak ve görsel olarak daha etkileyici bir sunum hazırlamak adına bu programlardan yardım alabilirsiniz. Programların büyük bir kısmı ücretsiz ve daha da önemlisi kullanımı oldukça kolay olan uygulamalardır. Sizler de fotoğrafçılığı daha profesyonel bir seviyeye taşıyabilir ve özel anlarınızı çok daha kıymetli hale getirebilirsiniz.

Editörlerimizin yaptığı araştırmalar neticesinde karşımıza çok sayıda kolaj programı çıktı ve bu programlar arasında özel seçimler yaparak sizlere de aktarmak istedik. Kolaj programları ile birlikte çok sayıda fotoğrafı tek bir kareye sığdırabiliyor ve bununla birlikte fotoğraflarınız üzerinde oynama da yapabiliyorsunuz. Hiçbir ücret ödemeden hizmet alabilir ve bu keyifli hobiyi daha farklı bir seviyeye taşıyabilirsiniz. Dilerseniz editörlerimizin önerdiği programlara hep birlikte göz atalım ve yine ilgili programların kullanım detaylarını da yine birlikte inceleyelim.

Befunky

Kolaj işleminin yanı sıra fotoğraflarınıza metin ve balon eklemesi de yapabiliyorsunuz. Yine aynı şekilde uygulama içerisinde yer alan özel efektleri de ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Basit bir ara yüz ile karşımıza çıkan bu program, rakiplerinin bir adım önünde yer alıyor ve en çok indirilen uygulamalardan bir tanesi olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Bu uygulama ile birlikte fotoğraflarınızı kolayca kaydedebilecek ve yine kolay bir şekilde sosyal medya hesaplarınızda paylaşabileceksiniz. Ücretsiz bir program olduğunu da hatırlatmak gerekiyor ve dilediğiniz zaman sizler de indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Canva

Sıra dışı bir kolaj programı ile daha karşınızdayız. Popüler uygulamalardan bir tanesi olan Canva, aynı zamanda fotoğraflarınıza efekt ekleme ve şekil verme gibi ayrıcalıklar da sunuyor. Sembol ve çerçeveler ile birlikte kolaj eylemini daha profesyonel bir seviyeye taşıyabilir ve dikkat çekici çalışmalara imza atabilirsiniz.

Bu uygulama ücretsiz ancak uygulama içerisinde bazı efektler için dilerseniz ödeme yapabilirsiniz. Satın alma işlemi ile birlikte farklı ve dikkat çekici efektleri de ekleyebiliyor ve çalışmalarınızı daha özel hale getirebiliyorsunuz. Birçok profesyonel fotoğrafçı tarafından tercih edilen bu uygulama, editörlerimizin de tavsiyeleri arasında yerini almış durumda. Sizler de download işlemini hemen şimdi yapabilir ve uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

blank

Fotor

Kolaj işlemlerinizi keyifli bir şekilde yerine getirmenizi sağlayan bir diğer uygulama ise Fotor olarak karşımıza çıkıyor. Kolajlarınızı resim dosyası şeklinde kaydedebileceğiniz gibi dilerseniz PDF olarak da kaydedebiliyor ve oluşturacağınız Fotor hesabı üzerinden paylaşımda bulunabiliyorsunuz.

Basit bir ara yüze sahip olan bu uygulama da tamamen ücretsiz ve herhangi bir ödeme yapmadan sizler de sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Profesyonel fotoğrafçıların favori uygulamalarından bir tanesidir ve editörlerimizden de tam puan almayı başarıyor. Dilediğiniz an download işlemini yapabilir ve bu keyifli uygulama ile birlikte fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz.

Fotojet

Poster tasarımları ve kolaj çalışmaları için en ideal uygulamalardan bir tanesi olan fotojet, tamamen ücretsiz hizmet veriyor. Kolaj çalışmalarınızı daha renkli ve daha eğlenceli hale getirmek adına programın sizlere sunduğu efektleri ve simgeleri kullanabilirsiniz. Bununla birlikte paylaşımlarınızı sosyal medyaya direkt olarak aktarabilir ve daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Uygulama içerisinde satın alabileceğiniz bazı özel efektler ve simgeler yer alıyor ve ilginizi çektiği takdirde ücretli içeriklerden de en iyi şekilde faydalanabiliyor ve kolajlarınızı daha dikkat çekici bir hale getirebiliyorsunuz.

Sizler için derlediğimiz en güzel kolaj programlarını sizlere sunduk ve tavsiye edebileceğiniz beğendiğiniz başka programları bizimle paylaşabilirsiniz.

Hakan İÇER

Yazılım Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun ve yazılım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu