Blog

En Kolay İnternetten Para Kazanmak

İnternet üzerinden para kazanmak bir şehir efsanesi değil, bilinen bir gerçektir. İnternetten para kazanmak için tercih edebileceğiniz sayısız iş var ve üstelik hiçbir şekilde sermayeye de ihtiyacınız yoktur. Yeteneklerinizi keşfedip satışa sunabilir ve kısa süre içerisinde kendi müşteri portföyünüzü oluşturabilirsiniz. Bu konuda yardım alabileceğiniz birtakım web siteleri ve satış noktaları da bulunuyor. Dilerseniz neler yapabileceğinize ve hangi adreslerden yardım alabileceğinize de detaylı bir şekilde göz atalım.

Mikro İşler

İçerik oluşturmak, logo yapmak ve banner tasarlamak ile başlayabilirsiniz. İnternetin uçsuz bucaksız kazanç rehberinde kendiniz eyer bulmak istiyorsanız eğer öncelikli olarak yeteneklerinizi keşfetmeniz gerekiyor. Basit logo tasarımları ile birlikte web sitesi sahiplerini hedef alabilir ve ürünlerinizi birtakım siteler aracılığı ile satışa çıkartabilirsiniz.

Hazırladığınız logo ya da bannerların yanı sıra taleplere bağlı olarak da çalışmalar düzenleyebilirsiniz. Bu konuda sizlere yardımcı olacak ve ürünlerinizi pazarlamanızı sağlayacak olan çok fazla adres karşınıza çıkacaktır. Bionluk bu adreslerden biri ve belli bir komisyon ile hizmet almanıza yardımcı oluyor.

Bir diğer adres ise forum dünyasının en önemli markalarından biri olan R10 olarak karşımıza çıkıyor. Burada kendinize ait bir satış konusu oluşturabilir ve müşterilerinizi beklemeye başlayabilirsiniz.

blank

Stok Fotoğraf Satışı

Telif sorunu yaşamak istemeyen kurumsal firmalar, uygun görselleri talep etmek adına stok fotoğraf satışı yapan kişileri tercih ediyor. Sizler de güçlü bir portfolyo yarattığınız takdirde firmalar ile bağlantı kurmanız hiç de zor olmayacak ve kısa süre içerisinde daha geniş kitlelere ulaşmayı başaracaksınız.

Stok fotoğraf çekebilir ve bu fotoğrafların satışını online dünya aracılığı ile sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Shutterstock ile birlikte Alamy ve Photodune de bu bağlamda iş yapabileceğiniz adreslerden bazılarıdır. Üye olarak kendinize bir satış konusu oluşturabilir ve ürünlerinizi daha sağlıklı bir şekilde pazarlama şansı elde edebilirsiniz.

Web Sitesi Açmak

Yıllardır süregelen çalışmalardan ve pazarlama stratejilerinden bir tanesi de web sitesi açmak ve satmak olarak karşımıza çıkıyor. Güçlü bir domain elde ettiğiniz takdirde ve o domain’i değerlendirdiğinizde yüksek rakamlar ile satış yapma şansı elde edeceksiniz. Domain’iniz kötü olabilir ancak hit alacak bir site yaratabilirsiniz. Zengin içerikler ve faydalı bilgiler ile donatacağınız bu site, kısa süre içerisinde pazarda yer edinecek ve sayısız insan tarafından takip edilecektir.

Bu gerçek bir kumar ve hangi sitenin ne zaman patlayacağını kestirmek de bir hayli zor. Olta atmak gibi de düşünebilirsiniz ve bir sabah uyandığınızda size ait sitenin sayısız insan tarafından ziyaret edildiğini görebiliyorsunuz. Çok fazla site açmak her zaman çok fazla kazandırır diye bir kural yok. Bu işi kaliteli bir şekilde yapmak ve profesyonel adımlar atarak isteklere yanıt vermek her zaman için önceliğiniz olmalıdır.

İçerik Üretmek-Satmak

Web sitesi sahiplerinin en önemli ihtiyaçlarından bir tanesi de içerik olarak karşımıza çıkıyor. İçerik üretmek için yazma yeteneğinin yanı sıra aynı zamanda yorumlama ve araştırma yetilerinizin de kuvvetli olması gerekiyor. Talep edilen konuya hakim iseniz ya da araştırma yapacak durumda iseniz, sahip olduğunuz bilgiyi yazıya dökerek içerik üretebilir ve bu içerileri ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.

Makale yazmak olarak da tanımlanan bu iş, kısa süre içerisinde popüler hale geldi ve talep gördü diyebiliriz. İçeriklerinizi satışa sunabileceğiniz adresler ise R10 ile birlikte Wmaracı ve Bionluk gibi köklü sitelerdir. Bu adresler aracılığı ile sizler de müşterileriniz ile bağlantı kurabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu