Yazılım

En İyi İnternetsiz Navigasyon Uygulamaları

Bir bölgeden diğerine ulaşmak ya da bilinmeyen bir adrese daha kısa süre içerisinde erişim sağlamak adına sizler de dijital dünyanın nimetlerinden faydalanabilirsiniz. İnternetsiz navigasyon uygulamaları başlığı altında tam olarak bu konuya ve uygulamalara değineceğiz. İnternetiniz olmadığı takdirde de hizmet alabiliyor ve adres bilgisi konusunda daha profesyonel bir şekilde hareket edebiliyorsunuz.

Henüz keşfetmediğiniz ancak keşfetmek istediğiniz bir yere gitmek istiyorsanız eğer sizler de navigasyon desteği alabilir ve kısa süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Adres bilgisi konusunda sıkıntı yaşıyorsanız eğer bu uygulamalar derdinize deva olacaktır. Dilerseniz hangi isimlerin bir adım öne çıktığına hep birlikte göz atalım ve tavsiyelerimizi de birlikte incelemeye çalışalım.

Google Haritalar

İlgili bölgenin haritasını indirdiğiniz takdirde sizler de çevrim dışı kullanımı sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz ancak haritayı indirmediğinizde doğrudan hizmet almanız ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Google haritalar, sınıfının en iyisi diyebiliriz ve milyonlarca insan adres bulmanın yanı sıra trafik yoğunluğunu kontrol etmek için de yine bu uygulamayı tercih ediyor.

Google destekli bu çalışma, an itibarıyla en popüler uygulamalardan bir tanesidir ve özellikle şehir dışı yolculuklarınızda sizi kusursuz bir şekilde yönlendiriyor. İlgili adrese kaç saatlik yolunuzun kaldığı ve hangi noktada ne kadar trafik yoğunluğu olduğunu merak ediyorsanız eğer bu uygulamadan yardım alabilirsiniz.

Kullanımı gayet kolay ve daha da önemlisi kısa yolları da sizlere göstermeye devam ediyor. Zamanım yok ve bir an önce ulaşımı tamamlamak istiyorum derseniz eğer haritaların size önereceği kısa yolları kullanabilirsiniz.

blank

Gps Navigasyonu Sygic

Sesli yol tarifini en iyi başaran uygulamalardan bir tanesidir ve hazır olun, internet bağlantınız olmasa dahi kusursuz bir şekilde hizmet alabileceğiniz ender uygulamalardan bir tanesidir. Google haritalar uygulamasının yapamadığını yerine getiren ve kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan bu uygulamayı editörler olarak bizler de tavsiye ediyoruz.

Mapfactor

200’den fazla ülkede sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz internetsiz uygulamalardan bir tanesidir. Sesli destek ile birlikte yol tarifi konusunda sıkıntı yaşamıyor ve daha profesyonel bir şekilde yönlendiriliyorsunuz. 200 ülke içerisinde Türkiye de yer alıyor ve sınıfın en popüler uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Harita desteği zayıf olabilir ancak emin olun diğer uygulamalardan yardım alamadığınızda yani internetsiz ortamda sizi kurtaracak olan oluşumdur. Trafik yoğunluğu bilgisi konusunda ne yazık ki hizmet veremiyor ve an itibarıyla en büyük eksiği de kesinlikle budur.

Copilot

İndirme işlemini gerçekleştirdikten sonra 7 gününüz var. Peki bu 7 gün ne için? Premium üyelerin kullanacağı ekstra özellikleri de ücretsiz olarak görüntüleyebiliyor ve aynı zamanda kullanabiliyorsunuz. 7 gün tamamlandıktan sonra ise elinizde yalnızca haritalar kalıyor ve bu konuda hizmet alabiliyorsunuz. Copilot, internete ihtiyaç duymayan uygulamalardan bir tanesidir ve Google Play mağazalarında en yüksek yıldız seviyesine sahip.

Yorumları ve detayları incelediğimizde gayet işlevsel ve tavsiye edilen bir harita uygulaması olduğunu da daha net bir şekilde görebiliyoruz. Bir diğer detay ise Premium için çok yüksek rakam istemiyor olmasıdır ve zaten ücretsiz sürümde de haritalar hizmeti sunulmaktadır. Eğer hoşunuza giderse sizler de uygulama içi satın alma işlemini gerçekleştirebilir ve Premium kullanım ile birlikte çok daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz. Copilot ile birlikte trafik seyrini ve yoğunluk detayını da daha net bir şekilde tespit etmek mümkündür ancak bunun için Premium olmanız gerekecektir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu