Mobil

En İyi 5 Fotoğraf Gizleme Uygulaması

Her türlü gizli bilginin ulaşılabilir olduğu ve bu konuda birçok kişinin mahremiyet duygusu aradığı internet ortamında, mobil cihazlar gizlilik konusunda sınıfta kalmaktadır. Bu nedenle kullanıcıların video, fotoğraf, dosya, sohbet gibi kişisel bilgilerini gizlemek adına foto gizleme program seçeneklerinden yardım aldıkları bilinir.

Teknolojinin pek çok faydasının yanında kişisel haklara saldırı gibi etmenleri de yanında getirmesinden ötürü kullanıcıların kişisel fotoğraflarını gizleyebilecekleri ve dışarıdan ulaşıma kapatabilecekleri uygulamalar bulunur.

blank
Fotoğraf Gizleme Uygulaması

Private Photo Vault

Kasa mantığı ile çalışan bu uygulama gizli kalınması istenen fotoğrafların içerisinde barındırılmasına imkan tanır. Fotoğraf saklama programı arasında en çok bilinen ve tercih edilen uygulamalardan bir tanesi olarak pin kodu ile şifreleme işlemi uygulanmaktadır. Cihaza dışarıdan müdahale edilebilme ihtimaline karşı kişisel fotoğrafların gizlenebileceği Private Photo Vault uygulaması, IOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda çalışmaktadır. App Store üzerinden indirildikten sonra gizlenmesi istenen fotoğrafların sürüklenerek bu uygulamaya taşınması halinde şifre girişi yapılmadan fotoğraflara erişim sağlanması durumu söz konusu olmaz.

blank
Fotoğraf Gizleme Uygulaması

Best Secret Folder

Cihazlarda bir gizleme uygulamasının olduğunu kimsenin bilmemesini isteyenler için bu uygulama tam bir gizlilik sunmaktadır. Resim saklama programı içerisinde tercih edilebilecek olan Best Secret Folder uygulaması, ikonun cihazda da saklı kalmasına yardımcı olur. Sadece fotoğrafları değil kendisini de telefon içerisinde saklama özelliğine sahip olan bu uygulama kapsamında kullanıcıların dışarıdan gelecek olan bir müdahaleye karşı tam güvenlik altında kalmasını sağlar. Kullanıcıdan başka birinin bu uygulamayı cihaz içerisinde bulabilme durumu söz konusu olmadığından gizlenmesi istenen fotoğrafların da bulunma ihtimali ortadan kalkar.

blank
Fotoğraf Gizleme Uygulaması

KeepSafe

Parola koruma olan basit bir ara yüze sahip uygulama isteyenler için Keep Safe beklentileri karşılamaktadır. Hem Android işletim sistemine sahip olan cihazlar için hem de IOS işletim sistemine sahip olan cihazlar için kullanılabilecek olan bu uygulama kapsamında gizlenmesi istenen fotoğraflar uygulama içerisine atılır ve 4 haneli bir parola sistemi ile korunur. Hem Keep Safe ile şifreleme hem de cihaz şifresi kullanılabilecek olan bu uygulama iki taraflı koruma sistemini aktif etmektedir. Keep Safe uygulamasını akıllı cihaza ücretsiz bir şekilde indirebilmek mümkün olur. Fotoğraf gizleyici uygulamalar içerisinde sıklıkla tercih edilmektedir.

blank
Fotoğraf Gizleme Uygulaması

KYMS

Uygulama ikonu olarak bir hesap makinesi şeklinde tasarlanmış olan KYMS, dışarıdan bakan birinin gizleme uygulaması olduğunu anlayamaması için geliştirilmiştir. İlk çalıştırıldığında da bir hesap makinesi ile karşılaşan kullanıcılar için gizleme uygulaması olarak kamufle edilen KYMS, sahibi tarafından 4 haneli şifresinin girilmesi ardından açılmaktadır. Ecxel,, PFD, Word gibi dosyalarında gizlenebildiği uygulama kapsamında tüm Office dokümanlarını saklayabilmek mümkündür. IOS işletim sistemine sahip olan cihazlar için tasarlanmış bu uygulama, oldukça kullanışlı bir ara yüze sahip olmakla beraber dışarıdan bakıldığı zaman gizleme uygulaması olduğu anlaşılmamaktadır.

blank
Fotoğraf Gizleme Uygulaması

Gallery Lock Lite

Standart uygulamalara nazaran ikonla kendini saklayabilme özelliğe sahip olan bir diğer uygulama olarak Gallery Lock Lite, telefonda uygulama ikonunun görülmesinin önüne geçer. Bu opsiyonu seçmiş olan kullanıcı için uygulamayı cihazda bulabilmek adına önce kare tuşuna basılır. Daha sonrasında parola girilerek “ara” komutu verilir. Uygulamanın başka bir özelliği olarak kullanıcıdan değil de başka birinden kaynaklı olarak uygulama parolası 3 kez yanlış girilir ise o kişinin ön kamera üzerinden fotoğrafı çekilerek uygulama içerisine atılır. Böylelikle telefon sahibinin kim tarafından fotoğraflarına erişilmek istediği ortaya çıkar. Oldukça kullanışlı bir gizleme uygulaması olarak cihaza indirilebilir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu