Sosyal Medya

Facebook’ta mesaj yazıp bırakmayın!

BBlSkxb

Sosyal medya devi Facebook üzerinde ortaya çıkan bir özellik kullanıcıları şaşkına çeviriyor. Siteyi kullanırken herhangi bir kutuya bir şeyler yazdınız fakat “gönder” tuşuna henüz basmadınız diyelim. Biraz düşündünüz, sonra yazdıklarınızı sildiniz. Bunu göndermenin, yayınlamanın uygun olmadığını düşündünüz. Pişman olup yazdıklarınızı silerek çıktınız. Hiçbir şeyin kaydolmadığını düşünüyorsunuz. Fakat bu esnada Facebook sizin tüm yazdıklarınızı kaydederek sunucularına yolluyor ve saklıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir video bu durumu daha da net bir şekilde ortaya koydu.

İlgili videoda Aral isimli bir kullanıcı, Facebook sitesini kullanırken ağ üzerinden gelen/giden veriyi izliyor. Bu esnada ileti kutucuğuna “Facebook bunu kaydedecek” yazıyor ve siliyor. Ardından structured_suggestion isimli dosyayı açıyor ve yazıp sildiği yazıların bu dosyanın içinde olduğunu ve verinin gönderildiğini görüyor.

Bir Yorum

  1. facebook senin benim saçma salak paylaşımlarımız birbirimizi yalandan beğenmemiz için değil Amerikan istihbarat servisine bilgi vermek için kuruldu.. hep söylüyorum, şu platformu adamların işine yarayacak şekilde değil anti-Amerikancı bir çizgide kullanın da kendi topuğuna sıkmış olsunlar. yani genellikle dünya düzenine karşı insanları uyandırmaktan başka bir paylaşımın olmadığı platforma dönüştürün bakalım kaç günde kapatılıyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu