Blog

E-Ticarette Sahte Ürünlere Dikkat!

Bu yazımız da E-Ticarette Sahte Ürünlere karşı dikkatli olmanız için sizleri kısaca bilgilendirmeye çalışacağız.

Türkiye, korsan ürün satımında (e-ticaret) dünya sıralamasında ikinci sıraya kadar çıktı! Pek çok kişi, sosyal medyaları kullanarak buradan çok ucuza ürün katalogları koyuyor ve sahte ürünleri satışa sunuyor! Böylelikle de yapılan alışverişler sonrasında satıcıya ulaşmanın mümkün olmadığı, sahte ürünlere de yüksek meblağların harcandığı durumlar söz konusu ediliyor!

ABD ülkesinde cilt bakımı sektörünün önde gelen markası DS Laboratories’in Türkiye yöneticisi Engin Ulutan’ın yaptığı açıklamalarda, “Türkiye de sahte ve kaçak ürünlerin satışları son 1 yılda 20 milyar dolar seviyesine ulaştı ve internette satılan her 3 üründen 1 tanesi sahte” açıklamasını yaptı. Tüketicilerin mağduriyetleri artık savcılıkta pek çok dosyanın ve şikayetin birikmesine sebep oldu. Bu nedenden dolayı da mağduriyet yaşayan pek çok kişi soluğu bu tip problemleri çözmekten yana kullanmaya çalışsa da, aksine bu durum bizler için pek de geçerlilik kazanmayabiliyor. Satıştan sonra satıcıya ulaşmak artık hayal desek yeridir.

E-Ticarette Sahte Ürünlere Dikkat

 

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir Yorum

  1. e- ticaret konusunda şuan yeni bir sistem olan incir artik internetten ticaret imkani sunuyor kendi alisveris siteni açma yöntemiyle kendi adina site açma imkani sunuyor Avon mantigiyla ilerleyen ama binlerce ürünü bünyesinde bulunduran yöntem e- ticarette çevremize internetten güvenli alisveris imkani sunuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu