Yaşam

Dünyanın En Tehlikeli Hapishane Mahkumları

İşledikleri suçların yanı sıra kaçış hikayeleri ile de akıllara duygunluk veren eylemlere imza atan mahkumlardan bahsedeceğiz. Dünyanın en tehlikeli hapishane mahkumları başlığı altında ilginç bir yazı sizleri bekliyor olacak…

Jason Barnum

Nam-ı diğer Eyeball Man. Amerika Birleşik Devletleri’nin Alaska şehrinde bir polisi öldürmek… İşlenecek en büyük suçlardan biri ancak Jason bunu gözü kapalı yaptı ve tek bir an bile tereddüt etmedi. Onunla ilgili en ilginç bilgi ise yüzünde yer alan dövmelerin, hapis cezasını etkileyip etkilemediğidir. Yüzündeki dövmeler nedeniyle yaşayacak bir yer bulamadığını ve herhangi bir işte çalışamadığını dile getiren Jason, bu durumdan pişman gibi görünmüyor. Hepsi benim için özel ve onları geri alamam diyen Jason, korkutucu yüzü ile en tehlikeli mahkumlardan biri olarak anılıyor.

blank

Charles Bronson

1974 yılında henüz 19 yaşında iken bir silahlı soyguna karışan Charles, işlediği suçların yanı sıra hapishanedeki tavırları ile bu listeye girmiş durumda. Birçok mahkum ile birlikte gardiyanı da tereddüt etmeden rehin alan ve onlara işkence yapmaktan çekinmeyen azılı bir suçlu ve vicdan olgusunu da kesinlikle kaybetmiş durumda.

blank

Onu tehlikeli kılan en önemli ve ilginç detaylardan bir tanesi de sahip olduğu fiziksel güçtür. Söylentilere göre günde 3000 şınav çekebilecek bir güce sahip ve buna şahit olanlar da var. Demir parmaklıkları eli ile kırabilecek ve açabilecek bir güce sahip olduğu ifade ediliyor.

blank

Jeffrey Dahmer

Cinayetlerine 18 yaşında başlayan ve sayısız insanın hayatına son veren azılı bir psikopat. Ölü bedenlere işkence yapmaktan büyük keyif aldığını dile getiriyor ve psikopat tarafı ile tanınıyor. 17 cinayet sonrası yakalanan ve hapiste çok fazla insan tarafından öldürülmek istenen mahkum, bir şekilde kurtulmayı başarıyor.

Hapishanedeki herkes ondan nefret ederken o hayatına normal bir şekilde devam ediyor ve diğer mahkumlara göre daha mutlu görünüyordu. Ölümü ise beklendiği gibi oldu ve çamaşırhanede kafasına aldığı darbe ile birlikte hayatı son buldu.

blank

Charles Manson

En ilginç suçlulardan biri ve bu adamın garip zevkleri olduğunu da belirtmek gerekiyor. Dayak yemek onun için büyük bir zevk ve sırf bunu yaşayabilmek için kendinden büyük ya da kendinden daha güçlü insanlara saldırıyor ve onları bir şekilde tahrik ediyor. Tecavüz, kaçakçılık, darp, gasp ve aklınıza gelebilecek daha birçok farklı suçu işlemiş olan Charles, zihin okuyabildiğini ve insanları bu şekilde ele geçirdiğini ifade ediyor. İnsanlar onun gerçek bir psikopat olduğunu düşünüyor ve işlediği cinayetlerde kurguladığı planlar da hayrete düşürücü. Bu durumdan zevk aldığını ve paylaştığı felsefik sözler ile de insanları etkilediğini söylüyor.

blank

Christian Fernandes

Henüz 11 yaşında iken üvey kardeşi ile evde yalnız kalıyor ve ilk cinayetini de burada işliyor. Üvey kardeşini döverek ve türlü işkenceler ederek öldüren suçlu, ailevi problemler nedeniyle bu hale geldiğini dile getiriyor. Annesinin genç yaşta sokağa düştüğünü ve ninesinin gerçek bir uyuşturucu bağımlısı olduğunu dile getiren Charles, böyle bir ailede olmaktan gurur ve mutluluk duyduğunu söylüyor.

Küçük yaşta işlediği cinayet ile birlikte kasten adam öldürme suçundan yargılanmış ve demir parmaklıklar ardına gönderilmiştir. Hal ve hareketleri diğer mahkumlara nazaran daha garipti ve bu da onun psikolojik sorunları olduğunu daha net bir şekilde ortaya koyuyordu. İlginçtir ki cezaevinde bulunduğu sürede herhangi bir olaya karışmadı ve cezasını kabul etmiş gibi bir tavra sahip olduğu dile getiriliyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu