Oyun

Don’t Starve Together

2013 yılında piyasaya sürülen ve survival türüne yeni ve çok farklı bir bakış açısı getiren yeni oyunu Don’t Starve Together ile karşınızdayız. Oyunun ana teması basit ve temel bir yapıya sahip olsa da oyun çok geniş  bir dünya ve yapılacak birçok şeye sahip. Özellikle Together sayesinde artık bu oyunu arkadaşlarımız veya başkalarıyla oynayabiliyoruz.

Don’t Starve’dan kısaca bahsedecek olursak, adından da anlaşılabileceği üzere sakın aç kalma diyebiliriz. Oyunda 3 tane dikkat etmeniz gereken değer var. Bunlar sağlık, akıl sağlığı ve açlık durumu. Bunlara dikkat etmemeniz durumunda bu oyunda ölmeniz gerçekten çok kolay bir de oyunda gece-gündüz yaz-kış  kavramının olduğunu, oyun yapısının buna göre değiştiğini, örneğin gece meşale yakmamanız veya ateş kurmamanız durumunda karanlıktaki yaratıklar  tarafından öldürülüyorsunuz. Bunlar gibi oyunda birçok ayrıntı bulunuyor.

Together’a gelecek olursak normalde  bir yarım saat şu oyuna bakayım ne kadar zevk veriyormuş diye oturup saatlerce başınızdan kalkmadığınız oyunun zevkini iki katına çıkartıyor. Çünkü bu oyunu arkadaşlarınızla oynamak kadar zevklisi yok. Onlar düştüğünde siz onları siz düştüğünüzde de onlar sizi kaldırabiliyor, organize bir şekilde dünyanızı yaratabiliyor ve kendinize çok güzel bir ortak yuva yapabiliyorsunuz.

Aralık 2014 yılında erken erişim olarak piyasaya sürülen ve hergün geliştirilerek yenilikler getiren Don’t Starve Together’dan özel survivor yapısı ve arkadaşlarınızla birlikte yaşayabileceğiniz sürekleyici bir deneyim sunuyor.

Süleyman KAAN

Bilişim Teknolojileri lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar uzmanı olup, güncel gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu