Oyun

CS:GO Rekabetçi Kodları

Rekabetçi sistemde oyunu daha ayrıntılı hale getirmek adına kullanabileceğiniz birtakım kodlar var. Cs:Go rekabetçi kodlar başlığı altında dilerseniz bu kodlara hep birlikte göz atalım.

cl_radar_always_centered 0

Bu kodu kullanarak sizler de radarın tamamını sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Haritanın tamamını açmak için yeterli olacaktır ve birçok profesyonel oyuncunun tercih ettiği kodlardan biri olduğunu da belirtmek gerekiyor. bu sayede harita üzerinde daha rahat hareket edebiliyorsunuz.

cl_disablefreezecam 1

Normal şartlar altında öldürüldüğünüzde rakibe dair bilgileri takip edemiyorsunuz ancak bu kodu kullandığınızda ölseniz bile 4 saniye kadar sonra düşmana dair tüm takip işlemlerini sorunsuz bir şekilde yürütebiliyorsunuz. Aldığınız bilgiyi takım arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

fps_max X

yüksek fps ya da düşük fps sorununu çözmek adına kullanacağınız kodlardan bir tanesidir. ‘’X’’ değerini kendinize göre değiştirebilir ve kullanabilirsiniz. Oyunu daha akıcı ve donmadan oynamak adına işinize yarayacak bir kod olduğunu hatırlatmak isteriz.

csgo-rekabetci-kodlari

+cl_show_team_equipment

Duvarın arkasını görmeye hazır olun. Yalnız sadece takım arkadaşlarınız için geçerlidir. Bu arada arkadaşlarınızın sahip olduğu silahları da yine bu kod ile birlikte görüntüleme şansı elde ediyorsunuz.

“r_cleardecals”

Mermi ve bomba izlerinin yanı sıra kan izlerini de yine bu kod ile silebiliyorsunuz. Oyun akışını çok fazla etkileyecek ya da daha iyi bir oyun deneyimi sunacak bir kod değildir ancak bazı profesyoneller tercih ettikleri için sizinle de paylaşmak istedik.

mm_dedicated_search_maxping: Maç aratırken serverin maksimum ping değerini belirler.

mat_monitorgamma 1.6: Bu kod ile parlaklıklığı artırmış olursunuz.

cl_radar_scale 0.4: Radarın kapsadığı alanı genişletir.

cl_hud_playercount_showcount 1: Skor tablosunun yanındaki oyuncu sayısını görebilirsiniz.

void_scale 0–1: Değer vererek oyuncuların mikrofon sesini ayarlayabilirsiniz.

viewmodel_fov 68: Bu kod ile maksimum 68 ile silahın size mesafesini ayarlayabilirsiniz.

viewmodel_offset_x 2: Silah tutuşunu X ekseni üzerinde ayarla

viewmodel_offset_y 2: Silah tutuşunu Y ekseni üzerinde ayarla

viewmodel_offset_ z -2: Silah tutuşunu Z ekseni üzerinde ayarlabilirsiniz.

cl_righthand 1: Silahınızı sol el yada sağ elde tutuşunuzu ayarlar.

r_drawtracers_firstperson 0: Ateş ettiğiniz de çıkan ışıkları kapatır.

Sayfanın en alt kısmına göz atarsanız eğer rekabetçi kodların tamamına erişim sağlayabilirsiniz. İşinize en fazla yarayacak olan kodların bazılarını paylaştık. Rekabetçi mücadelede buna ihtiyacınız olacaktır ve bunu bir hile olarak kabul etmek de doğru değildir.

Binlerce Cs:Go oyuncusu rekabetçi kodları kullanarak oynuyor ve daha rahat ilerleme şansı elde ediyor. Rank atlamak ve kısa süre içerisinde oyunu tamamlamak için bu kodları bir kenara not edebilir ve ihtiyacınız olduğunda sizler de kullanabilirsiniz. Cs:Go oyuncularının yakından tanıdığı kodlardan bazıları ve yenileri eklendiği takdirde yine bu sayfada paylaşmaya da devam edeceğiz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu