Mobil

Avea Gizliye Kapatma

Uygun paketler ve ekonomik rakamlar sayesinde ülkemizde en çok tercih edilen operatörlerden bir tanesi de Avea olarak karşımıza çıkıyor ve bu yazımızda Avea gizliye kapatma işleminin nasıl yapılacağını sizinle paylaşarak merak ettiğiniz bazı sorulara da yanıt vermiş olacağız.

Kullanıcı sayısı her geçen gün biraz daha artıyor ve faturasız paketlerin yanı sıra faturalı tarifelere baktığımızda en ekonomik operatör olduğunu da daha net bir şekilde görebiliyoruz. En büyük eksikleri ise baz istasyonu yetersizliği ve çekim kalitesi ne yazık ki çok da iyi değil. Şimdi dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden gizli numaraya kapatma işleminin nasıl yapılacağını hep birlikte inceleyelim.

Avea Gizliye Kapatma’da Süreç Nasıl İşliyor?

  • Cep telefonlarınızın arama bölümüne girerek “*253#” yi tuşlayın.
  • İlgili kombinasyonu yerine getirdiğiniz takdirde ‘’Talebiniz işleme alındı’’ gibi bir ibare karşınıza çıkacaktır. Akabinde “Gizli numaralardan gelen çağrılar hattınıza ulaşmayacaktır” gibi bir bilgilendirme ile karşı karşıya geleceksiniz.
  • Avea gizliye kapatma işlemi bu kadar basit ve yukarıdaki adımları takip ettiğiniz takdirde artık gizli numaradan gelen aramalar telefonunuza düşmeyecek ve herhangi bir şekilde size ulaşmayacaktır.

blank

Rahatsız ediliyor olabilirsiniz ya da aramasını istemediğiniz kişiler tarafından sık sık aranıyor da olabilirsiniz. Numaralarını engellemenize rağmen gizli numaradan size ulaşmaya çalışabilir ancak yukarıdaki adımları takip edip onay verdiğiniz takdirde artık hiçbir şekilde size erişim sağlayamayacak ve rahatsız edemeyecektir.

Avea Gizliye Kapatma İşlemini İptal Etmek için;

Avea gizliye kapatma işlemi aktif ise ve artık iptal etmek istiyorsanız eğer izlemeniz gereken süreç aşağıdaki gibidir:

  • Telefonlarınızın arama bölümüne giriş yaptıktan sonra yine “*253#” yi tuşlayın ve bildirimi bekleyin.
  • Talebiniz alındı. Gizli numaralardan gelen çağrıyı görebileceksiniz gibi bir bildirim karşınıza çıkacaktır ve telefonunuz gizli numaralara açık hale gelecektir.

Gizli numaralara kapatmak ve açmak için aynı işlemi uyguluyorsunuz ve bildirim aldığınız takdirde farklı bir işlem yapmanıza da gerek kalmıyor. Avea, bu konuda hat sahiplerine büyük kolaylık sunuyor ve sizler de basit bir kombinasyon ile işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Gizli Numara Nedir?

Arama yapıldığı takdirde karşı tarafın herhangi bir şekilde numara bilgisine ulaşamaması için gizli numara tercihi yapılıyor. Bu sayede aradığınız kişi numaranızı göremiyor ve çoğu zaman da telefonu açmak zorunda kalıyor. Rahatsız edilmek istemiyorsanız ya da bu tür aramaları engellemek istiyorsanız eğer yazımızda yer alan kombinasyonu uygulamanız yeterli olacaktır. Yine aynı şekilde iptal işlemini gerçekleştirmek için de basit bir süreç karşınıza çıkıyor ve bu sayede telefon ayarlarınıza da eski haline döndürebiliyorsunuz.

Avea gizliye kapatma ve açma işlemlerini yaptıktan sonra gerekli bildirimler tarafınıza iletiliyor ve bu bildirimleri gördükten sonra herhangi bir şekilde farklı bir işlem yapmanıza da gerek kalmayacaktır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu