Mobil

Asus Memopad HD Sıfırlama Resetleme Fabrika Ayarlarına Dönme

Akıllı telefon teknolojisiyle beraber gelen bir diğer teknoloji de tablet teknolojisi oldu. Aslında akıllı telefonlarla bilgisayarlar arasında geçiş ürünü olarak değerlendirilebilecek olan tabletler sayesinde artık hemen her işlemi yerine getirmekte mümkün kılınmaya başlandı. Zira her geçen gün tablet modellerinin de gelişmeye başladığını söylemek gerekiyor.

Bu şekilde gerek işletim sistemi konusunda gerekse de donanım özellikleri konusunda beğeni toplayan tablet serilerinden birisi de Asus Memopad HD tabletleri. Asus tarafından yayınlanan tablet serisinin bu alanda en çok tercih edilen tablet serilerinden biri olmasının yanı sıra tabletlerin sorunlarla karşı karşıya gelmesi durumunda da kullanıcılara sunulan birçok ayrıcalık bulunuyor. Bu ayrıcalıklar arasında en çok kullanılanları ve özellikle yazılımsal sorunlarda kesin çözüm oluşturan ayrıcalıklardan birisi de tablet sıfırlama. Virüs, işletim sistemi arızaları gibi arızalardan kaynaklı olarak tabletlerin çalışmaz hala gelmesi durumunda yapılan sıfırlama işlemi için hangi ayarları yapmanız gerek bakalım.

  • İlk olarak sıfırlama işlemine geçmeden önce tabletinizi kapalı konuma getirmeniz gerekiyor. Tabletinizi kapalı konuma getirdikten sonra ise tabletin üzerinde bulunan fiziksel tuşlar “ses açma tuşu ve güç tuşuna” basılı tutmanız gerekiyor. Tuş kombinasyonunu yaptıktan sonra ise karşınıza root ekranı gelecektir.

Asus Memopad HD Sıfırlama

  • Bu ekran üzerinden ise “factory reset” kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Fabrika ayarlarına sıfırlama için kullanılan bu bölümden “yes delete all user data” seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

NOT: Sıfırlama işlemine başlamadan önce tabletinizin mutlaka en az %60 şarjının olduğundan emin olun. Tabletinizin şarj miktarı daha düşükse sıfırlama işlemi sırasında şarj bitmesi durumunda tabletinizde kalıcı yazılımsal sorunlar ortaya çıkabilir. Bu gibi bir sorunla karşılaşmamak için mutlaka tabletinizin şarj miktarını kontrol etmeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu