Android

Android Akıllı Telefonlarda Animasyon Geçişleri Nasıl Kapatılır?

Akıllı telefonlar üzerinde en çok kullanılan işletim sistemi Android işletim sistemi. iOS işletim sistemi ile sektörde en önde gelen mobil işletim sistemlerinden biri olan Android işletim sisteminin bu kadar çok kullanılmasıyla beraber söz konusu işletim sisteminde yaşanan sorunlarında nasıl çözüme kavuşturulacağı da merak konusu olmuştu.

Bu noktada özellikle Android işletim sisteminin yavaşlamasına neden olan sorunların kullanıcıların en çok şikayet ettikleri sorunlar arasında olduğunu ve telefonun nasıl hızlandırılacağının da en çok araştırılan konulardan birisi olduğunu da söylemek gerekiyor. Android akıllı telefonlarda da bu şekilde yavaşlama sorunları yaşandığında kullanıcıların ilk yapması gereken işlemlerden birisi de animasyon geçişlerini kapatmak. Bu sayede telefonun menüsünde yaşanan yavaşlama sorunlarının da büyük ölçüde çözüme kavuşturulduğunu söylemek gerekiyor. Android işletim sistemlerinde animasyon geçişleri nasıl kapatılır? Anlatalım.

  • Menüler arasında geçişlerde gösterilen animasyonların kapatılması için ilk olarak öncelikle uygulama menüsü üzerinden ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. Ayarlar bölümüne girdikten sonra ise Android sürümlerin hemen hepsinde bulunan “cihaz hakkında” kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Bu kısım Android işletim sistemi sürümü ve cihaz yazılım sürümleri hakkında bilgilerin verildiği bölüm olarak bilinmekte.

android-hizlandirma

  • Bu ekrandan ise “yapı numarası” bölümüne gelip bu bölüme birkaç kez tıklamanız gerekiyor. Bu kısma birkaç kez tıkladığınızda geliştirici ayarlarını açmış oluyorsunuz. Daha sonra yapmanız gereken işlem ise tekrar ayarlar bölümüne giriş yapmak. Ayarlar bölümüne gelip buradan bir bu kez ise geliştirici seçenekleri üzerinden “geçiş animasyonu ölçeği” kısmına gelip animasyon geçişlerinin ölçeğinin ne olacağını belirlemeniz gerekiyor. Bu noktada geçişleri kapatmanız telefonu hızlandırma konusunda en ideal seçim olarak da dikkat çekmekte. Ayrıca bu şekilde şarj süresinin de uzadığını belirtelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu