Android

Yeni Android Robot Tanıtıldı!

 

Günümüz zamanları artık robot teknolojisine fazlası ile uygun olduğundan sebep, bu konuda da pek çok gelişim ve girişim durumu söz konusu oluyor! Özellikle 3D yazıcıların beraberinde entegreli kullanıldığı robotlar da, gelişim seviyesini fazlası ile arttırdı! Danny Choo adlı bir yazılımcı, 120 CM uzunluğunda, konuşabilen, sizi algılayabilen, yürüme ve işlevsellik gibi özellikleri beraberinde barındıran robotunu 3D yazıcı ile beraber sundu!

 

Bu robot aslen Danny Choo’nun yaptığı ilk robot değil! Bundan daha önce 60 Cm büyüklüğünde Smart Doll ismini verdiği bir Android robot oluşturmuştu. Fakat bu robot 3D yazıcıların baskı çözünürlüğünü sınırlamasından kaynaklı büyük modellerle çalışamıyordu ve bu yüzden de hatalı bir şekilde üretilmişti. Robot henüz satışa uygun değil fakat bundan daha önce üretilmiş olan Smart Doll robotu, 500 dolar gibi bir fiyatla satışta! Türkiye de ise geliş fiyatı dahil 1.500 TL gibi bir rakam gözden çıkarmanız gerekiyor!

 

Yeni Android Robot Tanıtıldı.

 

İsmail CAN

İletişim lisans bölümünden mezun olan yazar, Güncel teknoloji haberleri, bilim, oyun ve sosyal medyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu